Ostatecznie nie będzie AICS ani Value Pack dla Samsunga Galaxy Tab (7")? - Tabletowo.pl

Ostatecznie nie będzie AICS ani Value Pack dla Samsunga Galaxy Tab (7″)?

Tabletowo.pl Ostatecznie nie będzie AICS ani Value Pack dla Samsunga Galaxy Tab (7")? Nowości Plotki / Przecieki Samsung

Odkąd internetowy gigant Google zapowiedział, że pracuje nad systemem operacyjnym, który trafi zarówno na smartfony, jak i tablety, w posiadaczy starszych urządzeń wstąpiła nadzieja, że ich modele doczekają się drugiego życia. Wśród nich mam na myśli przede wszystkim pierwszy tablet Samsunga, Galaxy Tab (7″), oraz telefon Galaxy S, będący jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie. Niestety, wiele wskazuje na to, że ostatecznie będziecie musieli obejść się smakiem, bo Android Ice Cream Sandwich przejdzie Wam tuż pod nosem. Samsungowej farsy ciąg dalszy.

Jakiś czas temu Samsung zapowiedział, że nie będzie udostępniona aktualizacja Androida do najnowszej wersji dla wspomnianych urządzeń: Galaxy Tab i Galaxy S, ze względu na niewystarczające parametry techniczne. Na zmianę decyzji nie trzeba było długo czekać – po bardzo negatywnym odzewie społeczności, koreański producent postanowił przemyśleć ewentualną możliwość aktualizacji. Wtedy też w sieci pojawiły się informacje, jakoby zamiast Androida 4.0, posiadacze Galaxy Tab i Galaxy S mieli otrzymać Value Pack, czyli aktualizację wnoszącą wybrane funkcje z Androida Ice Cream Sandwich. Niestety, najnowsze informacje nie są zbyt optymistyczne.

TheNextWeb donosi, że Samsung nie planuje udostępnienia dla posiadaczy Galaxy Tab i Galaxy S ani Androida Ice Cream Sandwich, ani Value Pack. Informacja pochodzi od jednego z pracowników Samsunga, choć trzeba pamiętać, że nie jest to oficjalne stanowisko producenta w tej sprawie. To, mam nadzieję, zostanie wydane niebawem.

Warto przypomnieć, że dzięki opublikowaniu przez Google kodu źródłowego Androida Ice Cream Sandwich i pracy forumowiczów XDA, możliwe jest zainstalowanie nieoficjalnego oprogramowania dla Samsunga Galaxy Tab – to zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, choć trzeba pamiętać, że tylko dla osób, które się na tym znają lub lubią grzebać w oprogramowaniu.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona