fot. Pexels

Użytkownicy Orange Free mogą od teraz dzwonić za darmo do innych w Orange

Ale nie ma nic za darmo

Taryfa Orange Free na kartę cieszy się wśród klientów stosunkowo dużym zainteresowaniem. Operator umożliwił teraz uruchomienie użytkownikom tej taryfy usługi Za darmo w Orange, ale… w zamian muszą się czegoś wyrzec.

Orange Free to jedna z bardziej interesujących ofert na kartę. Co prawda jest to taryfa zorientowana na internet, jednak po wykupieniu nielimitowanych rozmów i SMS-ów, wraz z dodatkowymi gigabajtami, może znakomicie sprawdzać się jako prywatny numer telefonu dla tych, którzy sporo czasu spędzają w sieci.

Reklama

Operator umożliwia od dzisiaj użytkownikom Orange Free uruchomienie usługi Za darmo w Orange. Nietrudno się domyślić, że po jej włączeniu posiadacz numeru może wykonywać nielimitowane połączenia i SMS-y na wszystkie numery komórkowe zarejestrowane u Pomarańczowego operatora – jedynym warunkiem jest to, żeby konto było aktywne na połączenia wychodzące.

Jest jednak jeden szkopuł, który sprawia, że nie wszyscy ochoczo rzucą się do aktywacji Za darmo w Orange. Jak informuje operator na swojej stronie, usługa wyklucza się z bonusami gigabajtów po doładowaniu. Mam wrażenie, że to najbardziej atrakcyjny element Orange Free – zwłaszcza odkąd za trzydzieści złotych można przedłużyć ważność uzbieranych gigabajtów na rok. Wystarczyło na początku roku doładować konto za odpowiednio dużą kwotę, aby przez następne dwanaście miesięcy cieszyć się internetem. Warto nadmienić, że usługa Za darmo w Orange wyklucza się również z usługą Konto Ważne RokSami oceńcie, czy w takim układzie ta nowość jest dla Was korzystna.

Jeśli zdecydujecie się na zrezygnowanie z Konta Ważnego Rok i bonusowych gigabajtów po doładowaniu w zamian za darmowe połączenia do w sieci, musicie wysłać SMS o treści START na numer 131 lub użyć kodu *110*47#, aby skorzystać z nowych warunków.

Warto nadmienić, że dzisiejsza zmiana poskutkowała zniknięciem taryfy Orange YES z puli taryf na start. Oznacza to, że po zakupieniu startera opisanego jako „0 zł na rozmowy i SMS-y w Orange” (które nadal są i będą w sprzedaży) zostaniecie automatycznie użytkownikami Orange Free, którzy będą mogli skorzystać z darmowych połączeń do tego operatora.

Regulamin usługi Za darmo w Orange (PDF)

źródło: biuro prasowe Orange Polska