Już nie stracisz zebranych gigabajtów w ofercie Orange Free na kartę – będziesz mógł przedłużyć ich ważność | Tabletowo.pl

Już nie stracisz zebranych gigabajtów w ofercie Orange Free na kartę – będziesz mógł przedłużyć ich ważność

Dołącz do dyskusji 0

Orange Free na kartę to oferta typowo internetowa, aczkolwiek w jej ramach użytkownik może też wykupić pakiet nielimitowanych rozmów i SMS-ów wraz z dodatkowymi 15 GB internetu za 25 złotych na miesiąc. Dość często klienci Orange narzekali jednak, że niewykorzystane gigabajty przepadają, jeśli ponownie nie doładuje się konta. Operator postanowił wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i od teraz umożliwia przedłużenie ich ważności, jednak nie za darmo.

Kto korzysta z Orange Free na kartę, to doskonale wie, że po każdym doładowaniu operator przyznaje w gratisie pakiet internetowy – jego wielkość zależna jest od kwoty, jaką zostało zasilone konto. Każda z paczek ma też określoną ważność.

Kwota doładowania 5 złotych 10 złotych 30 złotych 50 złotych 100 złotych 200 złotych
Bonus internetowy 2,5 GB 5 GB 10 GB 25 GB 50 GB 100 GB
Ważność bonusu internetowego 2 dni 5 dni jeden miesiąc trzy miesiące pięć miesięcy pięć miesięcy

Dla niektórych użytkowników ważność bonusu nie jest żadną niedogodnością, ponieważ wykorzystują dostępne gigabajty do ostatniego bajta jeszcze przed upłynięciem terminu. Inni, którzy aż tak ostro nie korzystają z internetu, muszą jednak ponownie zasilać konto, aby zebrany transfer nie przepadł. A raczej musieli, ponieważ od dziś Orange daje możliwość przedłużenia ważności skumulowanych gigabajtów, jednak nie za darmo.

Aby przedłużyć ważność zebranego na koncie transferu, należy wysłać SMS o treści AKT7, AKT31 lub AKT365 – w zależności od tego, czy chce się to zrobić na siedem, trzydzieści jeden, czy trzysta sześćdziesiąt pięć dni. Wysokość opłaty jest zależna od wybranej opcji.

Ilość dni, na którą przedłużona zostanie ważność pakietu Cena SMS pod numer 411 Krótki kod
7 dni 3 złote AKT7 (opłata jak za SMS do Orange) *101*7# (bezpłatnie)
31 dni 9 złotych AKT31 (opłata jak za SMS do Orange) *101*31# (bezpłatnie)
365 dni 30 złotych AKT365 (opłata jak za SMS do Orange) *101*365# (bezpłatnie)

Ważność bonusu internetowego można przedłużać nieograniczoną ilość razy. Jeśli jednak zdarzy się, że ich ważność się skończy, to jest jeszcze szansa, aby odzyskać utracone gigabajty – wystarczy w ciągu siedmiu dni doładować konto dowolną kwotą.

Regulamin usługi „Więcej czasu na Internet” (PDF)

Regulamin usługi „Gwarancja zwrotu na bonusowe GB” (PDF)

Jeśli ktoś korzysta z innej oferty w Orange na kartę, a chciałby przejść na Orange Free, powinien użyć krótkiego kodu *101*40# i zatwierdzić go zieloną słuchawką. Migracja jest bezpłatna, zebrane środki również zostaną przeniesione.

Źródło: Biuro Prasowe Orange Polska

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona