Orange Finanse od teraz z obsługą Android Pay 21

Orange Finanse od teraz z obsługą Android Pay

Android Pay to usługa, która zawitała w Polsce jako w drugim kraju Europy. Zaraz po Wielkiej Brytanii, Kraj Nadwiślański dostał możliwość płacenia telefonem. Od dzisiaj kolejny bank w naszym państwie wprowadził możliwość korzystania z Android Pay, a jest to Orange Finanse.

Wprowadzenie Android Pay do Orange Finanse to była tylko kwestia czasu. Usługi bankowe dla tego operatora dostarcza mBank, który już jakiś czas temu dał możliwość swoim klientom korzystania z Android Pay. Trzeba było spełnić jednak jeden warunek: użytkownik musiał mieć kartę płatniczą MasterCard, a większość klientów, w tym ja, ma kartę VISA. Niestety, dokładnie ta sama zasada obowiązuje w Orange Finanse.

Pomarańczowy operator postanowił swoich klientów namówić do korzystania z tej usługi zwracając 30 złotych za pierwsze 5 transakcji. Wydaje się to być OK. Więcej na temat tej promocji dowiecie się z tego regulaminu.

Orange Finanse od teraz z obsługą Android Pay 22

Jak zacząć korzystać z Android Pay? Po pierwsze, potrzebujemy karty płatniczej MasterCard Orange Finanse. Jeśli takowej nie mamy, to musimy złożyć wniosek o jej wyrobienie. Po drugie, potrzebujemy telefonu z systemem Android 4.4 KiKat lub nowszym, który dodatkowo obsługuje technologię NFC. Gdy już mamy te dwie rzecz,y to musimy pobrać aplikację Orange Finanse i przejść tam cały proces dodawania karty płatniczej.

Orange Finanse od teraz z obsługą Android Pay 23

A gdzie możemy płacić telefonem? W Polsce niemalże wszędzie. Prawie że każdy sklep, a także inne miejsca są zaopatrzone w terminale z obsługą płatności zbliżeniowych. Ba! Nawet byłem w pewnej wiosce liczącej stu mieszkańców, gdzie mały sklep spożywczy taki terminal miał.

Wiecie jednak kto nie może skorzystać z płatności zbliżeniowych Android Pay? Ja. Orange, pomimo moich próśb, postanowiło mi nie dostarczyć telefonu Huawei P9 z jednym slotem na kartę SIM, czyli jedyną wersję, która obsługuje technologię NFC. W zamian za to dostałem – na moje nieszczęście – wersję Dual SIM, która nie obsługuje NFC. Także śmiech przez łzy ;)

Źródło: OrangeFinanse.pl, Forbes (zdjęcie główne)