smartfon Motorola moto g51 5G smartphone
Motorola moto g51 5G (źródło: Lenovo)

Orange ma już ofertę 5G w popularnym abonamencie. Oczywiście, nie za darmo

Są dwie wiadomości: dobra i zła. Dobra jest taka, że wkrótce w Orange będzie można skorzystać z 5G nawet w Planie 50. Zła? Trzeba będzie dopłacić.

5G w abonamencie Orange za 50 złotych

#hello5G trafi do kolejnej taryfy Orange. Już teraz w abonamentach Plan 60 i Plan 80 można włączyć pakiet danych, który zadziała w sieci 5G – o ile tylko mamy sprzęt z odpowiednim modemem. To samo będzie można wkrótce zrobić w opcji Plan 50. Dokładniej rzecz ujmując – od 3 kwietnia.

Znaczek #hello5G pojawi się wkrótce także przy abonamencie w wersji Plan 50

Coraz więcej klientów wyposaża się w smartfony oferujące działanie w sieci nowej generacji, więc Orange chce nieco ułatwić im korzystanie z szybszego internetu. Takie przyjemności jednak kosztują. Okres testowania sieci 5G w Polsce przez operatorów i udostępnianie chętnym przesyłu danych w tym standardzie już minął.

Zgodnie z nowym cennikiem, za pakiet 10 GB w 5G zapłacimy 5 złotych/mies. Pakiet można będzie uruchomić za pomocą aplikacji Mój Orange lub przez SMS-a (wysyłając wiadomość o treści AKT 5 na numer 80060). Niewykorzystane megabajty nie przechodzą na kolejny miesiąc, a pakiet resetuje się w chwili rozpoczęcia kolejnego cyklu rozliczeniowego.

Oczywiście, jeśli powyższa zmiana w w regulaminach nam nie odpowiada, mamy prawo do wcześniejszego zakończenia umowy z Orange. Należy się jednak liczyć z tym, że operator może wystąpić z roszczeniem o zapłatę ulgi, przyznanej w związku z zawarciem umowy, pomniejszonej o proporcjonalną jej wartość za okres od dnia zawarcia umowy do dnia jej rozwiązania.