Zapowiedź premiery Oppo Reno Ace (fot. AntuTu Weibo)

Oppo Reno Ace zadebiutuje 10 października. Warto na niego czekać

Chociaż Oppo dopiero buduje swoją pozycję w Polsce, w ujęciu globalnym jest jednym z pięciu największych producentów smartfonów. I zupełnie zasłużenie, ponieważ ciężko na to pracuje. Firma zapowiedziała dziś premierę Oppo Reno Ace – model ten zadebiutuje 10 października 2019 roku i zdecydowanie warto na niego czekać, gdyż będzie to kolejny inteligentny telefon tej marki z wyjątkowo innowacyjnym rozwiązaniem na pokładzie.

Oppo nie boi się innowacji

Oppo nie bez powodu jest w piątce producentów, którzy sprzedają na całym świecie najwięcej smartfonów. Marka szczególnie w Azji mocno promuje swoje produkty, co niewątpliwie pomaga jej przekonać klientów do zakupu, ale bardzo istotnym argumentem sprzedażowym są również innowacyjne rozwiązania stosowane przez firmę w jej urządzeniach.

Reklama

W mojej opinii szczególnie istotnym, właściwie flagowym, jest autorska technologia szybkiego ładowania VOOC Flash Charge. Użytkownicy w Polsce także mogą się z nią zapoznać, ponieważ zastosowano ją m.in. w Oppo RX17 Pro z dwoma akumulatorami o łącznej pojemności 3700 mAh, które da się naładować do pełna w równą godzinę.

smartfon Oppo RX17 Pro
Oppo RX17 Pro (fot. Katarzyna Pura / Tabletowo.pl)

Do tej pory szczytowym osiągnięciem Oppo w tej dziedzinie jest ładowanie przewodowe o mocy 50 W (10 V/5 A), z którego mogą korzystać właściciele wspomnianego już Oppo RX17 Pro i Oppo Find X Lamborghini Edition (smartfon trafił również do Polski i kosztował na start… 7299 złotych). 10 października 2019 roku zadebiutuje jednak Oppo Reno Ace z obsługą jeszcze szybszego ładowania.

Premiera Oppo Reno Ace

O zamiarach zaprezentowania w październiku Oppo Reno Ace producent poinformował w miniony wtorek, 10 września. Wówczas jednak nie podał konkretnej daty premiery tego modelu, ale nie musieliśmy długo czekać na tę informację – dziś Oppo zdradziło, że smartfon zadebiutuje 10 października 2019 roku.

Oppo Reno Ace będzie miał przynajmniej kilka argumentów, aby przekonać klientów do zakupu, ale na najważniejszy niewątpliwie zapowiada się wsparcie dla superszybkiego ładowania przewodowego o mocy aż 65 W. Wiadomo tez już, że smartfon zostanie wyposażony w akumulator o pojemności 4000 mAh – jego naładowanie od 0% do 100% powinno więc trwać mniej niż godzinę.

Zapowiedź premiery Oppo Reno Ace
Zapowiedź premiery Oppo Reno Ace (fot. Oppo Weibo)

Oprócz wsparcia dla ładowania przewodowego 65 W, Oppo Reno Ace zaoferuje też wyświetlacz odświeżający obraz z częstotliwością 90 Hz – to również może przekonać wielu klientów do zakupu, ponieważ różnicę widać gołym okiem.

Dokładna specyfikacja Oppo Reno Ace nie jest jeszcze znana, ale można się spodziewać, że wycieknie ona do sieci przed oficjalną premierą tego modelu. Wkrótce powinniśmy się więc dowiedzieć, jakie podzespoły zaoferuje ten smartfon. Ja jednak najbardziej czekam na informację, czy będzie dostępny w Polsce.

Źródło: Oppo Weibo