Oppo Reno (fot. Oppo)

Oppo powołuje do życia nową serię – Reno. Spodziewamy się flagowca z aparatem z 10x zoomem

Portfolio Oppo jest już dość mocno rozbudowane, jednak właśnie wzbogaciło się o kolejną serię produktową – Reno. Producent na razie nie zdradza zbyt wiele na temat filozofii, jaka ma jej przyświecać, jednak możemy mieć uzasadnione podejrzenia, to właśnie do niej przynależeć będzie pierwszy w ofercie (i na rynku w ogóle) smartfon z aparatem z 10-krotnym zoomem.

Oppo wielokrotnie udowodniło, że nie boi się innowacji. To właśnie ta marka wypuściła swego czasu (dokładniej w 2014 roku) najcieńszy smartfon z Androidem, który miał grubość zaledwie 4,85 mm. Chińczycy też jako jedni z pierwszych zaczęli na masową skalę montować ekranowe czytniki linii papilarnych w swoich urządzeniach, również tych ze średniej półki (zob. Oppo RX17 Neo).

Reklama

Najnowszym osiągnięciem Oppo jest 10-krotny bezstratny zoom w aparacie. Producent zaprezentował to rozwiązanie na dwa dni przed oficjalnym rozpoczęciem targów MWC 2019 w Barcelonie i poinformował, że rozwiązanie to opiera się na peryskopowej budowie obiektywu, dzięki której możliwe jest uzyskanie takiego (niespotykanego do tej pory w smartfonie) przybliżenia.

10-krotny zoom od Oppo wygląda imponująco, ale jest jeden haczyk

W filmie promującym ww. rozwiązanie Oppo precyzuje, że przygotowany moduł składa się również z obiektywu szerokokątnego i głównego sensora o rozdzielczości 48 Mpix. Wszystko wskazuje na to, że smartfon z takim aparatem będzie pierwszym (i prawdopodobnie nie jedynym) przedstawicielem zaanonsowanej właśnie serii Reno. Producent zdradził też, że premierę urządzenia zaplanowano na 10 kwietnia 2019 roku.

Przy okazji warto wspomnieć, że w bazie AnTuTu pojawił się smartfon Oppo o oznaczeniu OP46C3. Benchmark podaje, że wyposażono go w wyświetlacz o proporcjach 19,5:9 i rozdzielczości Full HD+ 2340×1080 pikseli, ośmiordzeniowy (8x  Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640, 8 GB RAM, 256 GB pamięci wbudowanej oraz system operacyjny Android 9.0 Pie.

Oppo OP46C3 w AnTuTu

Bardzo prawdopodobne, że jest to prototyp pierwszego smartfona z serii Oppo Reno, pomimo że AnTuTu rozpoznało go jako Oppo R11s. Z podobną sytuacją mieliśmy bowiem do czynienia na targach MWC 2019 w Barcelonie – wystawiony dla publiczności egzemplarz także był identyfikowany jako „Oppo R11s”, a do tego miał identyczną specyfikację jak ta, podana przez benchmark.

Na koniec warto jeszcze dodać, że Wiceprezydent Oppo (Shen Yiren) zdążył już potwierdzić, że smartfon z aparatem z 10-krotnym bezstratnym zoomem zostanie wyposażony w ośmiordzeniowy (8x  Kryo 485; 7 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 855 z układem graficznym Adreno 640 i akumulator o pojemności 4065 mAh.

Źródło: Oppo, @TechstarGod, AnTuTu, Oppo