Oppo porzuca serię R. Chińczycy widzą przyszłość w nowatorskich rozwiązaniach

Oppo kilka dni temu zaprezentowało światu swoją najnowszą serię smartfonów – Reno. Nowe urządzenia wyróżniają się na tle konkurencji ciekawym i nowatorskim podejściem do kwestii przedniego aparatu. Okazuje się, że kierownictwo firmy właśnie w takich rozwiązaniach widzi przyszłość i podjęło decyzję o zakończeniu prac nad serią oznaczoną literą R.

Historia serii smartfonów Oppo R sięga 2015 roku, kiedy to pojawił się model R7. Mimo tego, że w Europie były rzadko spotykanymi urządzeniami, to R9 i R11 mogą pochwalić się ogromnym sukcesem – kolejno w 2016 i 2017 roku stały się najlepiej sprzedającymi się smartfonami z Androidem na azjatyckim rynku.

Reklama

Seria R pod względem stylistyki nie odbiegała od konkurencyjnych modeli na rynku. Niestety, albo i stety, wiceprezes Oppo widzi przyszłość w nietuzinkowych i futurystycznych smartfonach, które w pewien sposób będą wyznaczały nowy nurt w urządzeniach mobilnych. Z tego powodu firma ogłosiła, że musi zakończyć prace nad serią R.

Oppo RX 17 Neo / fot. Kacper Żarski (Tabletowo.pl)

Oppo zamierza skupić się na serii Reno oraz Find X. Patrząc na specyfikację techniczną oraz wycenę modelu Reno, dochodzę do wniosku, że nowe średniaki mają szansę stać się tym, czym kiedyś była linia R. Myślę, że dzięki nietypowemu modułowi z wysuwanym aparatem oraz mocnej specyfikacji nowa seria może naprawdę dobrze się sprzedawać. Przypomnę tylko, że Chińczycy opracowali mechanizm, który unosi tylko z jednej strony podłużną pokrywkę, na której został umieszczony obiektyw aparatu oraz głośnik do rozmów.

Wraz ze zmianą portfolio firma zdecydowała się również na zmianę dystrybucji smartfonów oraz zaktualizowanie całej identyfikacji wizualnej. Wprowadzane zmiany można na bieżąco śledzić na Twitterze. Warto przypomnieć, że niedawno Oppo oficjalnie weszło do Europy, a jednymi z promowanych modeli są RX17 Pro i RX17 Neo. Informacja o zakończeniu rozwijania tej linii smartfonów może negatywnie odbić się na sprzedaży tych smartfonów. Na razie nowa seria Reno została zaprezentowana w Chinach, lecz 24 kwietnia w Zurychu będzie miała swoją oficjalną premierę w Europie.

Polecamy również: 

Oppo Reno oficjalnie. To ten flagowy smartfon z aparatem dziwnie wysuwanym z obudowy

Źródło: Oppo, Digital Trends