Zapiszcie to sobie w kalendarzu: 31 stycznia Oppo oficjalnie wejdzie na polski rynek

W połowie 2018 roku Oppo oficjalnie weszło na europejski rynek – wydarzenie to uświetniła premiera modelu Oppo Find X. W listopadzie ubiegłego roku marka zapowiedziała natomiast, że na początku 2019 roku zawita również do Polski, a pierwszymi smartfonami, które będą u nas dostępne, mają być high-endowy Oppo RX17 Pro i średniopółkowy Oppo RX17 Neo. Dziś producent poinformował, że rozpocznie swoją ekspansję w Polsce dokładnie 31 stycznia 2019 roku.

Wiele osób z niecierpliwością czeka na debiut Oppo na polskim rynku. Marka nie boi się bowiem innowacji i ma w swojej ofercie wiele ciekawych smartfonów. I chociaż konkurencja nie śpi, to z pewnością niejeden klient z chęcią dałby kredyt zaufania chińskiej marce i wyposażył się w oferowany przez nią sprzęt.

Reklama

Oppo jest bowiem jednym z najbardziej innowacyjnych producentów. Firma nie ogląda się na konkurencję, tylko bardzo szybko wprowadza do swoich smartfonów najnowsze rozwiązania. To właśnie ona jako pierwsza (obok Vivo) zaczęła montować w urządzeniach na masową skalę wyświetlacze z wycięciem w kształcie łezki/kropli wody, zintegrowane z ekranami czytniki linii papilarnych oraz najświeższe procesory Qualcomma i MediaTeka.

Oppo od dłuższego czasu przygotowuje się do debiutu na polskim rynku. Marka podpisała już umowy z kilkoma dystrybutorami (na głównego wybrano AB. S.A.), dzięki czemu jej urządzenia będą dostępne w wielu kanałach dystrybucji. Ich listę najpewniej poznamy 31 stycznia 2019 roku, ponieważ to właśnie tego dnia firma oficjalnie wejdzie do Polski. Na pewno znajdzie się jednak na niej Play, gdyż potwierdził to rzecznik prasowy operatora, Marcin Gruszka:

Jak wspomniałem, pierwszymi smartfonami Oppo, które trafią do Polski, będą high-endowy Oppo RX17 Pro i średniopółkowy Oppo RX17 Neo. Cenę pierwszego z ww. ustalono w Europie na 599 euro, natomiast drugiego na 349 euro. Po bezpośrednim przeliczeniu przy obecnym kursie daje to równowartość – odpowiednio – około 2600 i 1500 złotych. Wciąż jednak nie wiadomo, na jakim poziomie zostaną ustalone sugerowane ceny w Polsce, ponieważ zawsze wpływa na to szereg różnych czynników.

*na zdjęciu tytułowym Oppo RX17 Pro

Źródło: informacja prasowa