Oppo ma już w Polsce swojego oficjalnego dystrybutora. AB jest pierwsze, ale nie będzie jedyne

Ostatnio na Tabletowo mogliście zauważyć lekkie zagęszczenie informacji na temat Oppo, i nie bez powodu. Chiński producent smartfonów ma pewne plany wobec europejskiego rynku, w tym w Polsce. Podpisano nawet pierwszą umowę, na mocy której dystrybucją urządzeń tej firmy zajmie się sieć AB.

Oppo jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie, choć jego obecność w Polsce i Europie jest znikoma. Właśnie to będzie zmieniać umowa, którą firma podpisała z AB – największym dystrybutorem IT oraz elektroniki użytkowej w Polsce oraz w regionie centralnej i wschodniej Europy.

Reklama

„To bardzo znaczący gracz, do tej pory nieobecny w Polsce. Wiążemy z tym kontraktem duże oczekiwania. Powinniśmy z nim realizować duże obroty, bo jesteśmy jego głównym dostępem do rynku”
– Andrzej Przybyło, prezes AB

Plany AB wobec Oppo sięgają też poza Polskę. W przyszłości dystrybutor chciałby zająć się wyposażaniem sklepów w smartfony tego producenta także w Czechach i na Słowacji.

W naszym kraju AB nie będzie jedynym dystrybutorem Oppo. To z nim podpisano pierwszą umowę, fakt, ale inni dystrybutorzy również będą zaangażowani w rozpowszechnianie smartfonów Oppo w Polsce. Zanim skończy się grudzień, kolejnym podmiotem uprawnionym do dystrybucji urządzeń od Chińczyków może zostać ABC Data. Mniej oficjalne wieści dochodzą nas od strony Tech Data.

Sprzedaż smartfonów Oppo ma ruszyć w naszym kraju w pierwszej połowie 2019 roku. Nie ma więc szans na to, że producent weźmie udział w tegorocznym świątecznym sezonie zakupowym. Tak czy owak – czekamy.

 

źródło: pb.pl