Oppo ma zastosować w Find 9 szkło Gorilla Glass 5. generacji | Tabletowo.pl

Oppo ma zastosować w Find 9 szkło Gorilla Glass 5. generacji

Dołącz do dyskusji 0

Premiera Oppo Find 9 przesuwa się w nieskończoność. Mówiło się, że smartfon zadebiutuje 19 września 2015 roku, ale tak się ostatecznie nie stało. Później z kolei informowano, że producent wstrzymuje się z jego prezentacją, bo czeka, aż Snapdragon 820 pojawi się na rynku. Procesor zaraz odejdzie do lamusa (zastąpi go Snapdragon 821), a flagowca jak nie było, tak nie ma. Mimo to, jego temat wraca jak bumerang.

Wciąż nie wiemy, jak ma wyglądać Oppo Find 9. Pojawiło się kilka koncepcji (jedną z nich widzicie też powyżej), ale nadal nie ma pewności, że pokryje się to z rzeczywistością. Mimo to, ktoś już puścił plotkę, że producent zamierza zastosować w tym modelu szkło Gorilla Glass 5. generacji.

Nie wiadomo jednak, czy uznać to za dobrą wiadomość, czy nie. Ostatnio przecież wybuchła (nie)mała afera z produktem Corninga w roli głównej. Okazało się bowiem, że Samsung Galaxy Note 7, „chroniony” przez Gorilla Glass 5. generacji, rysuje się nader łatwo. Oczywiście producent szkła zaczął się bronić, a nawet podważył wiarygodność testów, przeprowadzonych przez JerryRigEverything. Mimo to, zasiane zostało ziarenko niepewności, co do wytrzymałości najnowszej generacji Gorilli.

Cały czas nie mamy też pewności, co do specyfikacji Oppo Find 9. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że smartfon zostanie wyposażony m.in. w obustronnie zakrzywiony, 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560), 8GB RAM, 128GB pamięci wewnętrznej, podwójny aparat główny 21 Mpix z OIS (optyczną stabilizacją obrazu) i podwójną diodą doświetlającą, kamerkę 16 Mpix na przodzie, USB Typu C, akumulator o pojemności 4100 mAh z szybkim ładowaniem (Super VOOC) oraz system operacyjny ColorOS 3.0, bazujący na Androidzie 5.1 Lollipop.

Jak widać, jest to bardzo wyśrubowana specyfikacja, więc są dwie możliwości. Jeśli Oppo Find 9 zadebiutować ma w najbliższej przyszłości, lista parametrów na pewno się zmieni (a już na pewno te 8GB RAM). Jeżeli jednak jest ona prawdziwa, to premiery smartfona powinniśmy spodziewać się dopiero w przyszłym roku.

Źródło: GizmoChina

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona