Ważne

Oppo wstrzymuje się z premierą Find 9 do czasu debiutu Snapdragona 820

O problemach z nadmiernym nagrzewaniem się Snapdragona 810 słyszała już zapewne większość z Was. Niestety ten SoC spowodował, że wiele firm postanowiło poczekać znacznie dłużej z zaprezentowaniem swoich nowych flagowców, by wyposażyć je już w nowszy, „smoczy” procesor. Jednym z tych producentów jest Oppo.

Oppo Find 7 został zaprezentowany w marcu 2014 roku, więc można go już nazwać starszym smartfonem. Mimo to wciąż nie doczekał się następcy, który miał zadebiutować jeszcze w tym roku. Jednak wspomniane wcześniej problemy Snapdragona 810 spowodowały, że Find 9 będzie pokazany blisko dwa lata po swoim poprzedniku. Podobny dylemat zresztą ma Xiaomi.

Aktualnie wiemy jedynie, że nowy flagowiec Oppo będzie wyposażony w ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, skaner linii papilarnych (być może wykorzystujący technologię Sense ID) oraz wysokiej jakości aparat główny. Naturalnie moc obliczeniową zapewni nowy Snapdragon 820. Aczkolwiek pojawiły się już informacje, że nowy układ Qualcomma także ma tendencję do przegrzewania się.

Oczywiście do czasu oficjalnej premiery tego SoC zostało jeszcze trochę czasu, więc jest spora szansa, że Amerykanie przy wsparciu Samsunga zdołają to naprawić. Pod względem wydajności zapowiada się świetnie. Cztery rdzenie Kryo oraz grafika Adreno 530 będą bardzo mocnym duetem, podobno o 50 % szybszym od CPU i GPU z Exynosa 7420.

*na zdjęciu tytułowym Oppo Find 7

źródło: mobile-dad przez Mobipicker, Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona