smartfon Oppo Reno Ace
Oppo Reno Ace (fot. Oppo)

Oppo pozbędzie się linii smartfonów „Ace”. Zostaną zastąpione przez Realme

Jeszcze kilka miesięcy temu mogliśmy przyglądać się nowemu Oppo Ace 2, a teraz okazuje się, że linia urządzeń, do której ten smartfon należy, najprawdopodobniej zostanie wchłonięta przez Realme.

Reklama

Oppo szuka własnej tożsamości

Modele smartfonów Oppo noszą przeróżne nazwy. Przez niekonsekwencję w nazewnictwie trudno od razu połapać się, czy mamy do czynienia z urządzeniem budżetowym, czy też z czymś ze średniej półki. Na przykład, w kwietniu producent ogłosił sprzedaż Oppo Ace 2 (następcę Oppo Reno Ace), przy okazji obwieszczając światu, że oto powstała całkiem nowa linia urządzeń. Cóż, najwyraźniej zostanie ona zamknięta równie szybko, jak się pojawiła.

Nowe informacje z serwisu Digital Chat Station wskazują, że nie będzie żadnego kontynuatora smartfonów serii Ace, liczącej obecnie tylko jednego przedstawiciela. Model, który był przygotowywany do tej roli, ma stać się częścią portfolio Realme. Nie powinien stracić nic ze swojej specyfikacji, a to dobrze, bo spodziewamy się sprzętu z możliwością szybkiego ładowania nawet do 125 W.

OPPO Ace
Info z profilu Digital Chat Station a Weibo (fot. gizchina)

Większy porządek w Realme

Realme aktualnie wykazuje się chyba większym porządkiem w prowadzonych seriach smartfonów. Jest seria Q, mająca jednego przedstawiciela, seria Realme V oraz seria Realme X.

Trudno stwierdzić, czy nowa linia Realme, będąca zamiennikiem Oppo Ace, będzie dostępna wyłącznie w Chinach, czy jednak dystrybucją wykroczy poza granice rodzimego kraju. Poczekamy – zapewne wkrótce Oppo poda jakiś oficjalny komunikat.