Kolejny innowacyjny smartfon Vivo może być pozbawiony portów i przycisków fizycznych. Będzie rewolucja?

Osobiście uważam, że Vivo jest producentem, który wnosi do branży smartfonów więcej świeżości niż jakikolwiek inny producent. Projekty, które gdzie indziej pozostają tylko w teczce z patentami, u Vivo są po prostu realizowane. Dlatego nie zdziwiło mnie, gdy zobaczyłem zdjęcia przedstawiające obudowę nowego smartfona tej firmy, choć trzeba przyznać, że kierunek obrany przez Vivo może nie okazać się praktyczny.

Vivo raz po raz zachwyca i inspiruje. Chcecie smartfon prawie pozbawiony ramek? Proszę bardzo – oto model NEX. Może lubicie urządzenia z podwójnym ekranem? Nie ma sprawy – jest NEX Dual Display Edition. A gdyby tak pokusić się o stworzenie telefonu, w którym trudno byłoby zorientować się, gdzie kończy się ekran, a zaczynają plecki smartfona?

Reklama

Urządzenie Vivo, którego nazwa kodowa to „Waterdrop”, ma zerwać z dotychczasowym postrzeganiem smartfonów. Ze zdjęć opublikowanych przez jednego ze specjalistów od przecieków, wynika, że wzornictwo nowego modelu chińskiego producenta rzeczywiście może być wyjątkowe, a co najmniej – bardzo charakterystyczne.

Niektórzy twierdzą, że Waterdrop będzie smartfonem pozbawionym przycisków sprzętowych, a być może nawet nie zostaną w nim zamontowane żadne porty. Telefon bez zbędnych dziur i przycisków, ładowany bezprzewodowo? Czemu nie?

Życzymy powodzenia Vivo. To jasne, że firma ta nie ma takiej siły przebicia jak Apple, które po wprowadzeniu wycięcia w ekranie doczekało się dziesiątek modeli smartfonów wyprodukowanych przez konkurencyjne firmy naśladujące ten trend. Pokazując jednak kolejny odjechany sprzęt, Vivo na pewno silniej zagnieździ się w świadomości konsumentów jako naprawdę innowacyjna firma, która próbuje zmieniać oblicze smartfonowego biznesu.

Bo Apple już chyba z tego zrezygnowało.

Tworzenie Vivo NEX z dwoma ekranami było fascynujące – smartfon mógł mieć jeszcze więcej bajerów

źródło: Ice Universe przez GizChina