Opinia użytkownika: Samsung Galaxy Tab (kolejny raz)

Samsung Galaxy Tab to obecnie gorący temat na polskim rynku elektronicznym. I nie ma się co dziwić, skoro stosunkowo niedawno miała miejsce jego premiera w nadwiślańskim kraju. Przed Wami opinia kolejnego z Użytkowników tego urządzenia. Tym razem podjął się jej napisania kashiash, za co serdecznie dziękuję.

Od dwóch dni jestem posiadaczem Samsunga Galaxy Tab. Pierwsze wrażenie jest subiektywnie pozytywne (być może to wewnętrzna obrona przed wspominaniem ile to kosztowało).Obecnie próbuję zapoznać się z aplikacjami jakie są zainstalowane lub dostępne w Android Market.

Z rzeczy interesujących potencjalnego nabywcę: wyświetlacz jest bardzo dobry, dotykowe nawigowanie też. Oczywiście pisanie tekstów nie daje takiego komfortu jak klawiatura. Obecny system (2.2) wymaga trochę zmian, aby uwzględnić wielkość ekranu itp. – np. wiele aplikacji wyświetla się na ekranie w rozmiarze ze smartfona, zamiast na całym ekranie. Podobno jak tylko pojawią się nowsze wersje Androida – maja być dostępne na tablet (o tym tutaj).

GPS działa bardzo dobrze, tak w Google Maps jak i w Google Earth. Dodatkowo zainstalowany jest Navi Expert, ale go nie lubię i nie używam.

Rozmowy video przez telefon można prowadzić dość sympatycznie, oczywiście gdy obaj rozmówcy są w zasięgu 3G – co wbrew pozorom w naszym kraju nie jest oczywiste.

Samsung Galaxy Tab służy mi za czytnik książek, nawigację, przeglądarkę internetu i poczty, wytracasz czasu w Angry Birds czy oglądanie filmików z youtube, ipla czy też zapisanych na karcie oraz jako narzędzie testowe do oprogramowania jakie pisze – to był główny powód zakupu. Odłączony od ładowarki o godzinie 6 rano, ok. 21 zaczął upominać się o ponowne jej podpięcie.

Do czytania książek nadaje się zdecydowanie gorzej niż Kindle (chyba że zależy nam na kolorach w przeglądanych publikacjach – wtedy lepiej sięgnąć po Samsunga Galaxy Tab) i dużo lepiej niż laptop.

Tablet ma tylko 2 gniazda – uniwersalne Samsunga oraz słuchawkowo-mikrofonowe. I to jest wada, bo podpięcie np. do TV, żeby wyświetlić coś z niego, spowoduje że nie możemy już go ładować. Podejrzewam, że pojawią się niebawem stacje dokujące rozwiązujące ten problem.

Jak kogoś interesują konkretne rzeczy to mogę sprawdzić… teraz zaczynam dalszy ciąg eksploracji mojej nowej zabawki.

Tablet kupiłem w Erze z blueconnectem (abonament 89 netto + 300 zł pierwszej opłaty w sumie daje cenę podobną do obecnej ceny tabletu na rynku). Niestety, ludziom w Erze zabrakło wyobraźni, zapomnieli ze tablet pozwala na rozmowy telefoniczne a te w abonamencie blueconnect kosztują tyle ile w normalnym kosztowały w epoce komórek noszonych w walizce. Mam nadzieję, że w niedługim czasie rozszerza blueconnecta o dodatkowy bonus na rozmowy. Ewentualnie pozostaje żonglerka kartami – tylko po co ?

Autor: kashiash

Na temat tabletu Samsung Galaxy Tab możecie podyskutować zarówno bezpośrednio pod tym postem, jak i na forum Tabletowo.pl.

Jeśli Ty również jesteś posiadaczem jakiegoś tabletu internetowego – niekoniecznie Samsunga Galaxy Tab, masz chwilę wolnego i chciałbyś się podzielić wrażeniami na jego temat – napisz pod adres e-mailowy: