Google: Android nie jest przystosowany do pracy na tabletach

Android nie jest przystosowany

Na rynku aż roi się od tabletów internetowych pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android w różnych wersjach – począwszy od 1.5 w tańszych modelach, po 2.2 w najciekawszych propozycjach. Wszystkich zwolenników tej platformy na pewno zdziwią słowa przedstawiciela Google, który wypowiedział się na temat Androida w tabletach.

Przedstawiciel internetowego giganta przyznał, że nikt z googlowskiej rodziny oficjalnie nie testował Androida jako system działający na tabletach internetowych. Jednak biorąc pod uwagę obecną popularność tego systemu, nadchodzące wersje Androida (Gingerbread i Honeyconb) będą zoptymalizowane do pracy na tego typu urządzeniach.

Hugo Barra, szef działu mobilnego firmy Google, powiedział:

Android jest otwartą platformą. Na targach IFA 2010 widzieliśmy sporo tabletów pracujących na Androidzie, ale sposób, w jaki działa Android Market sprawia, że aplikacja nie będzie dostępna na urządzeniach, z którymi źle współpracuje. Czy urządzenie będzie współpracowało z Android Market to sprawa indywidualna każdego produktu, ale Froyo nie jest przystosowany do używania na tabletach. Chcemy być pewni, że stworzymy odpowiedni mechanizm Marketu na tablety, aby zapewnić najwyższą jakość pracowania z urządzeniami z Androidem.

Źródło

Komentarze

 • dampol

  Heh, tyle firm się zawiodło ;) Galaxy Pad też miał być na androidzie.

 • dampol

  Ale w sumie to lepiej że te np. Ekeny są na Androidzie, gorzej gdyby były na jakimś własnościowym OS’ie.

 • Spawnn

  Dla Google to akurat sukces, żeby producenci sami “wyrywali sobie z rąk” Androida i ładowali do tabletów na własną rękę – Google podchwyci, dopracuje motyw – potem tylko zaktualizować system i wszystko gra ;)

  To jest plus darmowego i otwartego oprogramowania właśnie.

 • pawo12

  Ja kupiłem tablet z androidem 2.1, ale ciągle n=mi się wiesza, tak, że korzystać tego nie można normalnie. Niedługo ma być dla mojego modelu dostępny Android 2.2 i może jak wgram tego nowego Androida, to przestanie się to wieszać w końcu :/

 • dampol

  @pawo12, może downgrade? Wersja 2.1 ma większe wymagania niż poprzednie wersje.

 • pawo12

  Sam nie wiem. Tablet ma procesor 1 GHz i 265 MB RAMu. Czy to za mało dla Androida 2.1? Wydaje mi się, że nie :/ Ale tablet może też działać na Windowsie CE. Jak się wkurzę na Androida (a raczej na jego wiesznie) to spróbuję wgrać Windowsa CE 6.0. Nie potrzebuje dużej różnorodności oprogramowania. Wystarczy mi przeglądarka internetowa, coś do pdfów i innych formatów ebooków, a to chyba na Windows CE 6.0 znajdę.

 • Spawnn

  Dziwne że ten Android taki niestabilny, coś tu śmierdzi. Albo wydajność tego procka jest mizerna, albo ma jakiegoś “ulepszonego” builda Androida od producenta. Możesz próbować, ale z tego co widziałem z tym WIn CE na Chinkach – to raczej palcem ani rusz, tylko rysik, ale to w sumie zależy czy jest/jaka jest nakładka na system, czyli już od konkretnego urządzenia/producenta.

 • hellypton

  “Przedstawiciel internetowego giganta przyznał, że nikt z googlowskiej rodziny oficjalnie nie testował Androida pod kontem działania na tabletach internetowych.”
  Pod jakim kontem? W PKO czy to konto Google? Czy może jednak pod KĄTEM?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona