Samsung Gear Fit 2 Pro (fot. VentureBeat)

Opaska Samsung Gear Fit 2 Pro będzie droższa o kilkadziesiąt dolarów od Gear Fit 2

Opaski fitness Samsunga nie należą do najtańszych, jednak ich funkcjonalność jest znacznie szersza niż takiego Xiaomi Mi Band 2, którego spokojnie można wyrwać za mniej niż sto złotych*. Niedawno dowiedzieliśmy się, że producent szykuje kolejną propozycję – Gear Fit 2 Pro – i poznaliśmy pierwsze szczegóły na jej temat. Teraz natomiast dotarły do nas informacje o jej cenie.

Nie trzeba być geniuszem, żeby domyślić się, że Gear Fit 2 Pro będzie droższy od Gear Fit 2 – w końcu dopisek Pro do czegoś zobowiązuje. No dobrze, ale o ile? Tutaj z pomocą przychodzi nieoceniony i zawsze dobrze poinformowany Evan Blass. Według udostępnionych przez niego informacji, najnowsza opaska fitness Samsunga ma kosztować 199,99 dolarów. Dla porównania, pierwowzór sprzedawany jest aktualnie za 179,99 dolarów. Oczywiście cały czas mowa tu o Stanach Zjednoczonych.

199,99 dolarów po bezpośrednim przeliczeniu na złotówki daje równowartość ~730 złotych. 179,99 dolarów to natomiast ~655 złotych. Ale dlaczego w ogóle o tym mówię? Ponieważ – jak wspomniałem przed chwilą – podane powyżej ceny dotyczą Stanów Zjednoczonych. W Polsce bowiem Gear Fit 2 kosztuje 750 złotych, a „startował” z ceną 799 złotych.

Jeśli w Stanach Zjednoczonych różnica w cenie pomiędzy Gear Fit 2 i Gear Fit 2 Pro ma wynosić 20 dolarów, czyli równowartość ~70 złotych, to osobiście mam nadzieję, że w Polsce za nową opaskę Samsunga trzeba będzie zapłacić 899 złotych. Biorę jednak pod uwagę również nieco mniej optymistyczny scenariusz, czyli 999 złotych, ale wolałbym, żeby się nie ziścił.

*aby się o tym przekonać, zajrzyjcie do >porównania Gear Fit 2 z Xiaomi Mi Band 2<

Źródło: @eveleaks