opaska Samsung Galaxy Fit e
opaska Samsung Galaxy Fit e (fot. Samsung)

Aktualizacja opaski Samsung Galaxy Fit. Są nowe motywy i widget kontroli muzyki

Opaski sportowe nie są może tak zaawansowane jak większość smartwatchy, ale nie oznacza to, że nie mogą być choć częściowo tak przydatne. Często nadrabiają sporo dzięki podobnym opcjom śledzenia aktywności, czasem działania oraz aktualizacjom oprogramowania. Samsung Galaxy Fit na przykład, zyskał właśnie kilka ciekawych funkcji.

Aktualizacja Galaxy Fit

R370XXU0ASK1 – tak nazwa się wersja oprogramowania dodatkowego, które mogą już ściągać pierwsi właściciele Galaxy Fit. Można je pobrać za pomocą aplikacji Galaxy Wearable na sparowanym z opaską smartfonie. Pakiet danych nie jest duży – to zaledwie 10 MB, ale to naprawdę wartościowe ulepszenie. Raporty o aktualizacji płyną z USA, Indii, Korei Południowej, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Być może wkrótce pojawi się także w Polsce.

Reklama
(fot. Phone Arena)

Najważniejszą zmianą jest możliwość sterowania odtwarzaczem muzycznym z poziomu smartbanda. To kluczowa rzecz, której brakowało w Galaxy Fit zaraz po jej premierze, więc osoby, które skusiły się na jej zakup, na pewno docenią to usprawnienie.

Aktualizacja dodaje także pokaźny pakiet nowych motywów – podobno jest ich aż 31 i skupiają się na różnych aspektach zbieranych informacji. Mogą na przykład eksponować prognozę pogody, aktualny czas, tętno użytkownika czy liczbę zrobionych przez niego kroków.

Na razie nie ma informacji o podobnej aktualizacji dla Galaxy Fit e, więc jeśli ktoś zaopatrzył się w tańszą wersję opaski, będzie musiał najpewniej jeszcze trochę poczekać na nowe opcje i poprawki.

Samsung Galaxy Fit i Galaxy Fit e

Już można kupić w Polsce opaski Galaxy Fit i Galaxy Fit e

źródło: Sammobile, Phone Arena