(fot. Huawei)

Huawei Band 4 Pro – sportowa opaska z GPS trafia do sprzedaży

Szukasz sportowej opaski, która sprawdzi się podczas aktywności fizycznej? Huawei właśnie wprowadził do sprzedaży Band 4 Pro.

Różnica między Band 4 i Band 4 Pro – wbudowany GPS lub jego brak

Huawei Band 4 to dobra opaska sportowa, która pozwala na liczenie kroków, mierzenie pulsu czy analizę snu. Do listy plusów dochodzi jeszcze wygoda noszenia i długi czas pracy na akumulatorze. Niestety, osoby aktywne fizycznie, zwłaszcza preferujące uprawianie sportu na zewnątrz, mogą być zawiedzione brakiem wbudowanego modułu GPS. Oznacza to, że do rejestracji danych niezbędne jest połączenie ze smartfonem. Nie każdy jednak chce zabierać ze sobą smartfona, gdy wychodzi pobiegać lub pojeździć na rowerze.

(fot. Huawei)

Dla osób, które potrzebują modułu GPS wbudowanego w opaskę, przygotowany został więc droższy wariant – Band 4 Pro. Opaska potrafi na bieżąco określać dokładną lokalizację, na przykład podczas jazdy na rowerze czy biegania, w tym przebyty dystans i szczegółową trasę. Zgromadzone informacje później przenoszone są do smartfona, który jak najbardziej możemy zostawić w domu, nie narażając go chociażby na gorsze warunki atmosferyczne.

Huawei Band 4 Pro – pozostała specyfikacja i funkcje

Względem podstawowej wersji opaski, użytkownik otrzymuje lepszy wyświetlacz. W Band 4 Pro producent postawił na technologię AMOLED i wyższą rozdzielczość – 240 x 120 pikseli. Rozmiar pozostał niemal bez zmian, więc musimy zadowolić się ekranem mającym tylko 0,95 cala.

Sportowa opaska w wersji „Pro” oferuje ponadto wodoodporność 5 ATM, 6-osiowy sensor (akcelerometr i żyroskop), czujnik tętna i wspomniany wcześniej wbudowany GPS. Całość została zamknięta w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego i waży 25 g. Jak podaje producent, akumulator o pojemności 100 mAh powinien zapewnić od 5 do 12 dni bez ładowarki, zależnie od wykorzystywanych funkcji. Z kolei z ciągle włączonym GPS opaska wytrzyma 7 godzin.

(fot. Huawei)

Huawei Band 4 Pro ma kilka trybów sportowych: biegi, jazda na rowerze, spacer, trening dowolny, orbitrek czy pływanie. System monitorowania Huawei TruSeen 3.5, wspomagany przez AI, sprawdza tętno w czasie rzeczywistym i sygnalizuje wibracjami, gdy puls zaczyna rosnąć i zbyt długo pozostaje wysoki. Natomiast Huawei TruSleep 2.0 pozwala kontrolować tętno w trakcie snu w celu rozpoznania czterech faz: sen głęboki, sen płytki, REM oraz wybudzenie.

Nie zabrakło funkcji odbierania powiadomień z podłączonego smartfona. Opaska łączy się z innymi urządzeniami za pomocą Bluetooth 4.2. Obsługiwane są smartfony z Androidem 4.4 lub nowszym oraz sprzęt Apple z iOS 9.0 lub nowszym.

Huawei Band 4 Pro jest dostępny w sprzedaży od 20 stycznia w rekomendowanej cenie 299 zł w sieci Orange, sklepach Komputronik, Media Expert, Media Markt, Neonet, RTV Euro AGD i x-kom, a także w sklepie Huawei Warszawa i w oficjalnym sklepie internetowym Huawei – huawei.pl.

Polecamy również:

Huawei Band 4 – założyć i zapomnieć (recenzja)

źródło: materiały prasowe