OnePlus zmienił zdanie. Wcześniej bał się Project Treble, a teraz OnePlus 5 i 5T dostają dla niego oficjalne wsparcie

W listopadzie 2017 roku, kiedy to zaprezentowano OnePlusa 5T, fani marki mogli poczuć się zdziwieni, że smartfon nie ma na pokładzie świeżego Androida 8.0, a działa na wersji Nougat. OnePlus tłumaczył to później inną strukturą Oreo i wyjaśniał, że Project Treble, do którego należała już nowa edycja systemu, jest na tyle niedopracowany, że aż ryzykowny. Po kilku miesiącach firma musiała jednak zweryfikować tę opinię.

OnePlus przez ponad pół roku mógł obserwować, jak Project Treble, będący elementem Androida Oreo, staje się coraz bardziej popularny. Firma nie miała wyboru i musiała zdecydować się na aktualizację modeli OnePlus 5 i 5T do Androida Oreo – najpierw 8.0, a później 8.1. Teraz, wraz z nową wersją nakładki OxygenOS smartfony te otwierają się na szybsze możliwości aktualizacji systemu, dzięki wsparciu dla Project Treble.

https://www.tabletowo.pl/2017/12/08/oneplus-nie-w-google-treble/

Project Treble nie jest funkcją zorientowaną na klienta. Umożliwia ona programistom i producentom urządzeń przygotowanie aktualizacji systemu znacznie szybciej niż do tej pory. Android Pie jest przykładem tego, jak Treble działa – wielu producentów smartfonów albo już wydało plany aktualizacji swoich smartfonów, albo nawet zaczęł ten system dystrybuować (lub prowadzą beta testy na poszczególnych modelach).

Jeśli posiadacie OnePlusa 5 lub 5T, to z opisu aktualizacji OxygenOS do wersji 5.1.5 dowiecie się, że wasze smartfony dołączają do grona urządzeń zgodnych ze standardem Treble.

Oprócz implikacji nowych funkcji przeznaczonych zwłaszcza dla programistów piszących aktualizacje, nowy zestaw poprawek zawiera szereg ulepszeń działania, ale bez widocznych fajerwerków. Na przykład istnieje teraz możliwość potwierdzenia kodu PIN bez rysowania na ekranie symbolu „V” przy odblokowywaniu telefonu. Przy okazji OnePlus częstuje użytkowników swoich smartfonów sierpniowymi łatkami bezpieczeństwa.

Aktualizacja waży 1,6 GB i ostatecznie trafi do wszystkich właścicieli OnePlusów 5 i 5T w ciągu kilku dni.

https://www.tabletowo.pl/2018/08/20/beta-testy-oxygenos-oneplusa-6-android-pie/

 

źródło: GizChina