OnePlus 8 Pro smartphone
OnePlus 8 Pro (źródło: OnePlus)

OnePlus Z będzie flagowcem wagi junior ciężkiej. Premiera coraz bliżej

Tegorocznych smartfonów OnePlusa nijak nie można nazwać zabójcami flagowców – to flagowce w pełnym tego słowa znaczeniu, również w kwestii ceny. Zbliżamy się jednak do premiery urządzenia, które może zainteresować marką dawnych klientów, chcących wydać na nowy smartfon nieco mniej pieniędzy. Mowa o OnePlusie Z.

OnePlus Z – premiera już niedługo

Zgodnie z przewidywaniami, junior flagowiec od OnePlusa otrzyma nazwę OnePlus Z. Jak donoszą analitycy, jego premiera będzie miała miejsce już za niecały miesiąc – w drugim tygodniu lipca. Oczywiście, z uwagi na obecną sytuację na świecie istnieje prawdopodobieństwo, że premiera zostanie opóźniona, dlatego na tę chwilę do dokładnego terminu lepiej nie przywiązywać większej wagi. Wiemy, że do daty premiery jest już bliżej niż dalej.

Specyfikacja: niemalże flagowa

Z uwagi na specyfikację techniczną, stosując terminologię bokserską, OnePlusa Z określić można jako flagowca wagi junior ciężkiej. Na jego pokładzie znajdzie się ekran AMOLED o przekątnej 6,5 cala produkcji Samsunga, SoC Qualcomm Snapdragon 765G i bateria o pojemności 4000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania 30 W (wyłącznie przewodowo). P

rzednia kamerka umieszczona będzie w otworze w ekranie i będzie miała rozdzielczość 16 megapikseli. Na pleckach urządzenia znajdzie się miejsce dla trzech aparatów – głównwgo o rozdzielczości 48 megapikseli, z obiektywem szerokokątnym o rozdzielczości 12 megapikseli i teleobiektywem (13 megapikseli). Będzie też zastosowana technologia Laser AF.

https://twitter.com/LeakerBabaIN/status/1269315450032148482

Pamięć, wersje kolorystyczne

Przecieki informują o dostępności OnePlusa Z w dwóch wersjach różniących się od siebie pamięcią na dane: 8 GB RAM i 128 GB pamięci oraz 12 / 256 GB. Do sprzedaży trafią najprawdopodobniej trzy wersje kolorystyczne: czarna, niebieska oraz biała, nie jest wykluczone, że będzie im towarzyszyła również jakaś edycja specjalna.

OnePlus Z fot. OnLeaks, 91Mobiles

Mimo atrakcyjnej, mocnej specyfikacji, OnePlus Z będzie musiał zmierzyć się ze sporą konkurencją rynkową, na czele z produktami tego samego koncernu: nowymi Oppo Reno 4. Należy jednak pamiętać o kluczowym atucie marki: wzorowej nakładce systemowej, której zastosowanie sprawia, że komfort użytkowania OnePlusów jest bardzo wysoki, a dla wielu użytkowników to właśnie OxygenOS jest powodem, dla którego kupują urządzenia tej marki.

Jeśli tylko cena zostanie ustalona na rozsądnym poziomie, OnePlus Z będzie murowanym kandydatem na jeden z większych hitów sprzedażowych w historii marki.

Źródło: Gizmochina