Nowa beta oprogramowania dla OnePlus wprowadza ostrzeżenie o przegrzewaniu smartfona

Ten wpis to pewnego rodzaju zbitka dobrej i złej wiadomości. Ta dobra jest taka, że producent pracuje nad nową wersją stabilnego oprogramowania, która przyniesie kilka znaczących usprawnień. Zła natomiast – że jedna z ważnych nowości została aktywowana tylko dla mieszkańców Indii.

Nowa wersja testowa Oxygen OS, która została oznaczona jako Beta 17, pojawiła się właśnie na flagowym i ex-flagowym smartfonie producenta. Na oficjalnym forum dyskusyjnym możemy przeczytać, że na liście zmian znajdują się takie innowacje, jak:

Reklama
  • przebudowany interfejs aktualizacji,
  • wsparcie obsługi szybkich odpowiedzi dla kolejnych aplikacji tła,
  • optymalizacja wyszukiwania wraz z prezentowaniem wyników dla różnych kategorii,
  • optymalizacja działania dziennika błędów,
  • przebudowa wyglądu aplikacji społeczności OnePlus,
  • dodanie funkcji inteligentnego czyszczenia (tylko dla Indii),
  • dezaktywacja „pauzowania” aplikacji, gdy korzystamy z szybkich odpowiedzi w orientacji poziomej urządzenia.

Recenzja OnePlusa 6 – trudno nazwać go bezkompromisowym, a i tak warto polecić

No i wreszcie, dochodzi nam ta kluczowa zmiana, o której wzmiankowałem Wam już w tytule. Chodzi naturalnie o dodanie informacji o nadmiernym przegrzewaniu się urządzeń. Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony wdrożeniem tej funkcji, bowiem miałem przyjemność pracować na OnePlus 6 i 6T i nigdy nie określiłbym ich mianem produktów, które potrafią zagrzać się ponad pewien poziom, który sprawiłby, że praca z takim smartfonem byłaby niekomfortowa.

Docieramy tutaj do dość ważnej kwestii, która pozostała w dużej mierze niedopowiedziana. Co się stanie, jeśli już jakiś smartfon tego producenta się zagrzeje? Czy użytkownik zobaczy tylko okienko z ostrzeżeniem? Jeśli tak, to – w mojej subiektywnej opinii – jest to taka trochę sztuka dla sztuki. Co innego, gdyby urządzenie dostało jakiś dedykowany tryb chłodzenia lub po prostu zresetowało się. Niestety, ale ostateczna struktura działania tej funkcji wciąż pozostaje nieznana.

Są wśród Was jacyś posiadacze OnePlusa 6 lub 6T? Obserwujecie, że Wasze urządzenia się nadmiernie zagrzewają? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: OnePlus