Fot: producenta

OnePlus ujawnia szereg informacji o swoim telewizorze

Wiele wskazuje na to, że dla OnePlus stworzenie telewizora nie będzie tylko przystankiem, jednorazową zagrywką. Po deklaracjach włodarzy można odnieść wrażenie, że już za jakiś czas będzie to segment, który firma będzie chciała rozwijać bardzo dynamicznie. Co nowego ujawnił OnePlus?

Z publikacji zamieszczonej na oficjalnym forum producenta płynie kilka ważnych informacji. Pewnego rodzaju ciekawostką, od której warto zacząć, jest to, że OnePlus rzekomo długo wahał się nad systemem operacyjnym, jaki będzie zarządzał urządzeniem. Obecnie wiemy już, że zdecydowano się na Android TV. Szczerze mówiąc, od początku stawiałem na taki wariant, jednak cieszy mnie, że jeszcze przed oficjalną premierą telewizora, zyskaliśmy ku temu jednoznaczne potwierdzenie.

Spora część specyfikacji telewizora OnePlus TV ujawniona

Producent reklamuje swój produkt sloganem „szybko i bezproblemowo” oraz „bez obciążenia”. Decydując się na takie działania marketingowe, OnePlus miał rzekomo odwołać się do flagowego OnePlus 7 Pro i jego 90-Hz ekranu. No cóż, nie do końca kupuję tę marketingową gadkę, jednak wiele zależy od tego, w jaki sposób firma zdoła zintegrować ze sobą obie platformy. I właśnie tutaj zaczyna się robić bardzo interesująco.

Najlepsze zostawiłem Wam na koniec ;) Jak możemy przeczytać w komunikacie, OnePlus TV będzie pierwszym projektem firmy, który będzie połączony z autorskim ekosystemem, OnePlus IoT. O samej platformie niestety nie wiemy zbyt wiele, jednak jest to zapowiedź wielkich zmian. Kto wie, być może Oxygen OS w wersji, jaką znamy i lubimy, odchodzi właśnie do lamusa?

Pytania można mnożyć. Co jednak najważniejsze, odpowiedź powinna nadejść już niebawem. Zapewne podczas targów IFA w Berlinie.

źródło: OnePlus