Spora część specyfikacji telewizora OnePlus TV ujawniona

Kiedyś OnePlus zajmował się wyłącznie produkcją „zabójców flagowców”. Teraz oferta marki jest rozbudowana jak nigdy przedtem, a wkrótce do portfolio dołączy pierwszy w historii telewizor. Jeszcze przed jego premierą, którą zaplanowano na wrzesień, poznaliśmy sporą część specyfikacji nadchodzącej nowości.

Najbardziej znanym chińskim producentem zarówno smartfonów, jak i telewizorów jest niewątpliwie Xiaomi. Firma ma bardzo rozbudowaną ofertę w jednym i drugim przypadku, dzięki czemu trafia do różnych grup klientów i świetnie radzi sobie w obu segmentach.

Reklama

Xiaomi w ujęciu globalnym nie jest jednak wyjątkiem, ponieważ smartfony i telewizory produkują także Samsung, LG i Sony (aczkolwiek ci dwa ostatni nieszczególnie dobrze radzą sobie na rynku inteligentnych telefonów). Niedawno do tego grona dołączyli także Huawei i Honor, którzy zaprezentowali swoje pierwsze urządzenia (Honor Vision i Honor Vision Pro z systemem HarmonyOS).

Redmi również pójdzie śladami swojej marki-matki i już w najbliższy czwartek, 29 sierpnia 2019 roku, zaprezentuje Redmi TV. Nieco później, we wrześniu, z kolei OnePlus pokaże światu swój pierwszy telewizor, który – według zapowiedzi producenta – w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Indiach, a później także do Stanów Zjednoczonych i Europy oraz Chin.

Zapowiedź premiery telewizora OnePlus TV we wrześniu 2019 roku (fot. OnePlus Community)

Telewizor OnePlus TV – specyfikacja

OnePlus TV ma być dostępny w różnych rozmiarach – jeden z nich zaoferuje 55-calowy ekran, natomiast wszystkie mają mieć rozdzielczość 4K. Producent zdążył też już potwierdzić, że w swoich telewizorach zastosuje matryce QLED oraz technologię Dolby Vision.

OnePlus TV nosi oznaczenie kodowe „Dosa” (najprawdopodobniej jest to wersja skierowana na indyjski rynek) i właśnie pojawił się w Konsoli Google Play, przez co zdradził część swojej specyfikacji technicznej. Jak przekazuje @androidtv_rumor, na liście parametrów telewizora znajdują się m.in. czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53) procesor MediaTek MT5670 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP3 700 MHz i 2 GB RAM. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie (jest to więc tzw. Android TV).

Jak wspomniałem, OnePlus TV trafi do sprzedaży najpierw w Indiach. Producent prowadzi jednak również rozmowy z różnymi partnerami w innych częściach świata, aby telewizor marki był dostępny także w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz Chinach.

Źródło: Konsola Google Play przez @androidtv_rumor dzięki 9to5Google; OnePlus Community, OnePlus_IN