Spora część specyfikacji telewizora OnePlus TV ujawniona 19

Spora część specyfikacji telewizora OnePlus TV ujawniona

Kiedyś OnePlus zajmował się wyłącznie produkcją „zabójców flagowców”. Teraz oferta marki jest rozbudowana jak nigdy przedtem, a wkrótce do portfolio dołączy pierwszy w historii telewizor. Jeszcze przed jego premierą, którą zaplanowano na wrzesień, poznaliśmy sporą część specyfikacji nadchodzącej nowości.

Najbardziej znanym chińskim producentem zarówno smartfonów, jak i telewizorów jest niewątpliwie Xiaomi. Firma ma bardzo rozbudowaną ofertę w jednym i drugim przypadku, dzięki czemu trafia do różnych grup klientów i świetnie radzi sobie w obu segmentach.

Xiaomi w ujęciu globalnym nie jest jednak wyjątkiem, ponieważ smartfony i telewizory produkują także Samsung, LG i Sony (aczkolwiek ci dwa ostatni nieszczególnie dobrze radzą sobie na rynku inteligentnych telefonów). Niedawno do tego grona dołączyli także Huawei i Honor, którzy zaprezentowali swoje pierwsze urządzenia (Honor Vision i Honor Vision Pro z systemem HarmonyOS).

Redmi również pójdzie śladami swojej marki-matki i już w najbliższy czwartek, 29 sierpnia 2019 roku, zaprezentuje Redmi TV. Nieco później, we wrześniu, z kolei OnePlus pokaże światu swój pierwszy telewizor, który – według zapowiedzi producenta – w pierwszej kolejności trafi do sprzedaży w Indiach, a później także do Stanów Zjednoczonych i Europy oraz Chin.

Spora część specyfikacji telewizora OnePlus TV ujawniona 20
Zapowiedź premiery telewizora OnePlus TV we wrześniu 2019 roku (fot. OnePlus Community)

Telewizor OnePlus TV – specyfikacja

OnePlus TV ma być dostępny w różnych rozmiarach – jeden z nich zaoferuje 55-calowy ekran, natomiast wszystkie mają mieć rozdzielczość 4K. Producent zdążył też już potwierdzić, że w swoich telewizorach zastosuje matryce QLED oraz technologię Dolby Vision.

OnePlus TV nosi oznaczenie kodowe „Dosa” (najprawdopodobniej jest to wersja skierowana na indyjski rynek) i właśnie pojawił się w Konsoli Google Play, przez co zdradził część swojej specyfikacji technicznej. Jak przekazuje @androidtv_rumor, na liście parametrów telewizora znajdują się m.in. czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53) procesor MediaTek MT5670 z układem graficznym ARM Mali-G51 MP3 700 MHz i 2 GB RAM. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie (jest to więc tzw. Android TV).

Jak wspomniałem, OnePlus TV trafi do sprzedaży najpierw w Indiach. Producent prowadzi jednak również rozmowy z różnymi partnerami w innych częściach świata, aby telewizor marki był dostępny także w Stanach Zjednoczonych i Europie oraz Chinach.

Źródło: Konsola Google Play przez @androidtv_rumor dzięki 9to5Google; OnePlus Community, OnePlus_IN