OnePlus potwierdza opóźnienia w aktualizacjach dla modeli 5 oraz 5T

OnePlus nie ma dobrych wiadomości dla użytkowników smartfonów OnePlus 5 oraz OnePlus 5T. Dalej nie uporali się oni z błędami najnowszej aktualizacji do Androida 10, więc aktualizacja dla tych modeli będzie jeszcze bardziej opóźniona.

OnePlus opóźnia aktualizację do Androida 10

Jak potwierdził szef działu odpowiedzialnego za nakładkę OxygenOS, Gary C., marka z Państwa Środka będzie zmuszona do opóźnienia aktualizacji swoich smartfonów, a dokładnie modeli 5 oraz 5T, z powodu problemów związanych z modułem komunikacyjnym. Jego zespół ocenił problem bardzo poważnie, jako taki, który może rażąco wpłynąć na komfort korzystania z oprogramowania przez użytkowników.

W rezultacie, firma z siedzibą w Shenzen wypuściła aktualizację dla tych modeli, jednak była ona bardzo niestabilna oraz psuła różne rzeczy. Użytkownicy skarżyli się m.in. na problemy z elektroniczną stabilizacją obrazu w aparacie czy bardzo słabą żywotność baterii.

Modele OnePlus 5 oraz 5T będą musiały poczekać dłużej na aktualizację zabezpieczeń
Modele OnePlus 5 oraz 5T będą musiały poczekać dłużej na aktualizację zabezpieczeń (fot. Tabletowo.pl)

Dodatkowo ostatnia wypuszczona wersja oprogramowania zawiera przestarzałe poprawki bezpieczeństwa (na kwiecień 2020), mimo że model 5T objęty jest programem OxygenOS Software Maintenance Schedule, wedle którego smartfon powinien otrzymywać aktualizacje, które pojawiają się co dwa miesiące, do listopada 2020 roku.

W związku z tym, sytuacja wydaje się dość patowa i może zdarzyć się, że OnePlus pójdzie na rękę swoim użytkownikom i przedłuży okres wsparcia dla modelu 5T, którego ominęły już dwie aktualizacje zabezpieczeń.

Firma już odniosła się do opóźnień, potwierdzając, że pracuje intensywnie nad rozwiązaniem problemu i kiedy im się to uda, to aktualizacja pojawi się od razu w kanale OTA, aby zainteresowani mogli ją pobrać na swoje urządzenia.