OnePlus One wreszcie bez zaproszeń

20 kwietnia możecie kojarzyć z dwoma wydarzeniami (i nie mam tu na myśli urodzin Hitlera). Pierwsza rzecz, to oficjalna prezentacja Sony Xperia Z4, który tak naprawdę niewiele różni się od poprzedniej generacji. Druga natomiast – konferencja OnePlus, z której to dowiedzieliśmy się, że – wreszcie – koniec z polityką wymaganych do zakupu telefonu zaproszeń.

Długo zajęło firmie dojście do wniosku, że ograniczanie liczby potencjalnych klientów przez dziwne wymogi zaproszeń, jest mało atrakcyjną formą sprzedaży. Najważniejsze jednak, że ostatecznie OnePlus zdecydowało się na zrezygnowanie z zaproszeń. Początkowo tylko w jeden dzień, tj. w środy, a teraz w całości. Tak, to oznacza, że od teraz wystarczy wejść na stronę OnePlus i po prostu kupic smartfon – z pominięciem zaproszenia.

Co ciekawe, OnePlus One został oficjalnie zaprezentowany prawie rok temu, dokładnie 23 kwietnia 2014 roku. Można zatem powiedzieć, że dzisiejsza informacja jest niejako prezentem urodzinowym. Szkoda tylko, że po roku telefon ten raczej nie wzbudzi już takiego zainteresowania, co przez ostatnie miesiące.

Nie oznacza to jednak rezygnacji z takiej polityki. Otóż OnePlus poinformował, że model Two, gdy już trafi do sprzedaży, początkowo będzie dostępny wyłącznie z zaproszeniami.

OnePlus One kosztuje aktualnie 1299 złotych za wersję 16GB i 1449 złotych za 64GB. Aktualnych posiadaczy smartfona może zainteresować promocja, które będzie trwała wyłącznie przez 24 godziny w oficjalnym sklepie OnePlus. Można bowiem kupić OnePlus Flip Cover za 16 złotych (zamiast 64 złotych) li OnePlus One Premium Scren Protector za 7,25 złotych (zamiast 29 złotych). Co więcej, poinformowano, że OnePlus One Bamboo StyleSwap Cover będzie dostępny bez zaproszeń (a jego koszt to 189 złotych).