OnePlus z przyjemnością wyprodukuje mały smartfon, ale pod jednym warunkiem

Który niestety obecnie jest trudny do spełnienia

OnePlus miał przygodę z kompaktowym smartfonem, lecz OnePlus X nie odniósł takiego sukcesu, jakiego oczekiwano i dlatego producent postanowił skupić się wyłącznie na flagowcach, których oczekiwali fani marki. CEO przedsiębiorstwa, Pete Lau, przyznał właśnie jednak, że jego firma z chęcią wypuściłaby na rynek mniejsze gabarytowo urządzenie, lecz jednocześnie postawił trudny obecnie do spełnienia warunek.

Ja osobiście nie mam nic przeciwko sukcesywnie rosnącym wyświetlaczom w smartfonach, lecz zdaję sobie sprawę (czytając Wasze komentarze), że wiele osób nie ma aż tak optymistycznego zdania o tym trendzie i z chęcią kupiłoby bardziej kompaktowe urządzenie. Problem w tym, że na rynku jest ich jak na lekarstwo i obecnie niezwykle trudno znaleźć coś godnego uwagi i jednocześnie przystępnego cenowo. Właściwie jedyną propozycją, która nie zrujnuje portfela, jest iPhone SE.

Reklama

OnePlus raz wypuścił na rynek kompaktowy smartfon z niemal flagową specyfikacją – OnePlus X – lecz nie odniósł on oczekiwanego sukcesu, dlatego producent utwierdził się w przekonaniu, że powinien skupić się wyłącznie na flagowcach. CEO marki, Pete Lau, przyznał właśnie jednak, że kierowana przez niego firma z chęcią zaprojektowałaby i wyprodukowała podobny sprzęt, lecz jednocześnie postawił jeden warunek. Niestety trudny obecnie do spełnienia.

Nieprzekraczalną aktualnie barierą jest bowiem… bateria. Pete Lau w wywiadzie dla serwisu PCMag.com przyznał, że OnePlus z pewnością przygotowałby wysokiej jakości kompaktowy smartfon, gdyby mógłby umieścić w nim akumulator, który zapewniłby zadowalające czasy pracy na pojedynczym ładowaniu. Przy obecnie dostępnej technologii produkcji ogniw jest to jednak niemożliwe do wykonania.

Pete Lau jednocześnie nie robi sobie (i nie daje nam) zbyt dużych nadziei, że coś się wkrótce zmieni, ponieważ w ostatnich latach baterie praktycznie pozostają takie same i szanse na przełom w ich kwestii są niewielkie. Mimo wszystko nie zamyka tych drzwi, więc jeśli w temacie akumulatorów zajdzie jakaś rewolucja, to producent być może rzeczywiście wypuści na rynek smartfon z mniejszym wyświetlaczem.

*Na grafice tytułowej OnePlus 6 (pod linkiem znajdziecie jego recenzję przygotowaną przez Kasię)

Źródło: PCMag.com