OnePlus daje do zrozumienia, że nie będzie żadnej nowej wersji OnePlus 3 | Tabletowo.pl

OnePlus daje do zrozumienia, że nie będzie żadnej nowej wersji OnePlus 3

Dołącz do dyskusji 0

Według ostatnich doniesień, OnePlus zakończył produkcję OnePlus 3 i miał w planach rychłą premierę nowej wersji swojego flagowca z innym procesorem i wyświetlaczem. Jak się jednak okazuje, plotki te miały niewiele wspólnego z prawdą.

Całe zamieszanie wywołał fakt, że każdy, kto zamówi OnePlus 3, musi na niego poczekać co najmniej cztery tygodnie. Bardzo trudno dostępna – aczkolwiek możliwa do zdobycia – jest też sama wersja Soft Gold. Jest to o tyle zaskakujące, ponieważ niedawno OnePlus wstrzymał sprzedaż swojego flagowca na niektórych rynkach aż na pięć tygodni, aby uzupełnić zapasy magazynowe. Jak widać, wystarczyły one na bardzo krótko.

Za taki stan rzeczy obwiniono niedobory ekranów AMOLED, z których korzysta OnePlus. To właśnie to pociąga za sobą problemy z dostępnością tegorocznego flagowca. Z tego powodu zaczęto mówić, że Chińczycy zakończą jego produkcję i wypuszczą na rynek nową wersję z wyświetlaczem LCD i Snapdragonem 821.

Doniesienia na ten temat dość szybko dotarły do samego zainteresowanego. Na początku Carl Pei, współzałożyciel przedsiębiorstwa, w jednym z wątków na forum, w którym poruszono tę kwestię, opublikował krótki i tajemniczy, ale zarazem bardzo wymowny komentarz:

carl-pei-oneplus-3-forum

Carl Pei dał tym samym do zrozumienia, że uznaje wyższość wyświetlaczy AMOLED nad ekranami LCD. Niedługo potem potwierdził to raz jeszcze. Tym razem jednak opublikował na swoim profilu na Twitterze wpis, zapewniający, że OnePlus nie zamierza rozstawać się z Optic AMOLED-ami w dającej się przewidzieć przyszłości:

Taka deklaracja zdaje się więc całkowicie negować wcześniejsze doniesienia na temat wypuszczenia na rynek nowej wersji tegorocznego flagowca. Bo skoro OnePlus nie ma zamiaru „ratować” się ekranami LCD, to zmiana tylko samego procesora jest zupełnie nieuzasadniona.

Źródło: Android Authority, OnePlus Forums

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona