oneplus 11 jupiter rock limited edition smartfon
Źródło: OnePlus

OnePlus pokazał „kosmiczną” edycję swojego flagowca

Nieważne, czy interesujecie się astronomią aż do przesady, czy szukacie sprzętu który zawsze będzie wyróżniał się na tle innych – OnePlus 11 w specjalnym wydaniu powinien zainteresować obie grupy.

Skała z Jowisza

OnePlus zapowiadał już w zbliżającym się ku końcowi miesiącu, że flagowy smartfon na 2023 rok otrzyma specjalną edycję. Firma dotrzymała słowa i zaprezentowała dziś model OnePlus 11 Jupiter Rock Limited Edition. Czym różni się nowy wariant od klasycznego wydania?

oneplus 11 jupiter rock limited edition smartfon
„Jedenastka” w limitowanej edycji Jupiter Rock (Źródło: OnePlus)

W środku nie uświadczymy jakichkolwiek zmian. To wciąż flagowiec z krwi i kości, z 6,7-calowym ekranem OLED QHD+ i z częstotliwością odświeżania 120 Hz, układem mobilnym Snapdragon 8 Gen 2, szybkim ładowaniem 100 W i zestawem aparatów składający się z trzech solidnych sensorów. Cała para poszła zatem w wygląd urządzenia.

Nie ma dwóch takich samych

W OnePlus 11 Jupiter Rock Limited Edition podmieniono szklane plecki na taflę wykonaną z „trójwymiarowego mikrokrystalicznego kamienia” a jego tekstura ma przypominać wyglądem powierzchnię Jowisza. Jak firmie udało się osiągnąć taki efekt?

oneplus 11 jupiter rock limited edition smartfon
(Źródło: OnePlus)

Producent twierdzi, że wykorzystano tutaj technologię „naturalnej ziarnistości” dzięki której kształt tekstury i jej rozkład różni się w każdym urządzeniu. Dodatkowo tył przyozdobiono białymi i czarnymi drobinkami odbijającymi światło. Jest to nawiązanie do deszczów składających się z diamentów oraz meteorytów, które pojawiają się wewnątrz atmosfery planety.

oneplus 11 jupiter rock limited edition smartfon
Źródło: OnePlus

Co się tyczy wrażeń z trzymania urządzenia w dłoni, producent uważa, materiał jest chłodny w dotyku i przypomina nefryt obmywany przez wodę przez tysiące lat. Oprócz wrażeń wizualno-dotykowych powierzchnia jest odporna na zużycia, ma właściwości antybakteryjne i nie zbiera odcisków palców.

Ostatnią zauważalną różnicą względem podstawowego modelu jest aluminiowa ramka z błyszczącym wykończeniem w kolorze złota i wyjątkowe pudełko w dopasowanych kolorach i z szpikulcem na tackę SIM przypominającym Jowisza. Nie dziwi mnie brak dedykowanego etui – chwytać tak zjawiskowe urządzenie nawet przez przezroczystą ochronę to niemalże grzech.

Producent potwierdził, że smartfon OnePlus 11 Jupiter Rock Limited Edition jest już dostępny w Chinach w cenie 4899 juanów (~3100 złotych) w jedynej konfiguracji 16 GB RAM-u + 512 GB miejsca na dane. Miejmy nadzieję, że wyjątkowa edycja urządzenia trafi również do globalnej dystrybucji, w tym do Polski.