One Plus 3 wyposażony w technologię szybkiego ładowania od OPPO

OnePlus powinien zaprezentować nadchodzącego flagowca OnePlus 3 w przeciągu kilku następnych tygodni. Ostatnio otrzymaliśmy sporą dawkę informacji o smartfonie dzięki testom benchmarkowym. Dziś ukazało się kilka szczegółów dotyczących zasilania urządzenia. Wynika z nich, że OnePlus skorzysta z rozwiązań OPPO.

OnePlus 3 będzie wyposażony w ekran FullHD, całkiem możliwe, że o przekątnej 5 cali, oraz w procesor Snapdragon 820. Dotychczasowe ustalenia wydają się potwierdzać, że smartfon zostanie zaprezentowany w dwóch wariantach: z 4GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej, oraz z 6GB pamięci RAM i 64GB pamięci wewnętrznej.

Reklama

Dziś model oznaczony numerem A3000 otrzymał certyfikat 3C, a wraz z nim zostały ujawnione standardy ładowania urządzenia. Nowy twór OnePlus będzie sprzedawany wraz z ładowarką o napięciu 5V i natężeniu 4A. Zasilacz ten wykorzystuje algorytm, który zarządza niskimi napięciami podczas ładowania pulsacyjnego, co ma zapobiec wzrostowi temperatury i chronić baterię przed przegrzaniem.

oneplus-3-3c-certification

Oppo pokazało technologię Super VOOC Flash Charge podczas targów MWC 2016 w Barcelonie. Według danych tej firmy, system zarządzania ładowaniem potrafi sprawić, że bateria o pojemności 2500mAh zostanie naładowana od zera do pełna, w jedyne 15 min. OnePlus złożyło też wniosek o zastrzeżenie nazwy „DashCharge” jako własnej – odtąd będzie używana jedynie w kontekście technologii ładowania stosowanej przez OnePlus.

Super VOOC Flash Charge wymaga specjalnej baterii oraz dedykowanej ładowarki wraz z kablem. Partnerstwo pomiędzy OPPO a OnePlus jest całkiem interesujące, ponieważ Pete Lau i Carl Pei pracowali w OPPO, zanim rozwinęli skrzydła pod własnym szyldem jako OnePlus. Pewne źródła twierdzą, że OnePlus jest współfinansowany przez OPPO.

Zeszłoroczny flagowiec OnePlus 2 został wyposażony w Snapdragona 810, który teoretycznie pozwoliłby na zaimplementowanie technologii Quick Charge, jednak ostatecznie smartfon takiej funkcjonalności nie otrzymał. Najwyraźniej OnePlus woli trzymać się z dala od tego rozwiązania Qualcomma. Być może rynek szybkiego ładowania nieco się rozszerzy, i za OnePlusem pójdą również inni producenci, decydując się na współpracę z OPPO.

Jak ostatecznie będzie z OnePlus 3, dowiemy się już niedługo.

źródło: phoneradar.com