Ważne

A to niespodzianka – OnePlus 3 z ekranem o przekątnej 5 cali!

Dotychczasowe przecieki zdradzały nam bardzo dużo na temat specyfikacji technicznej OnePlus 3, jednak ani razu nie pojawiła się informacja o przekątnej wyświetlacza – znaliśmy tylko jego rozdzielczość (Full HD, czyli 1080×1920 pikseli). Teraz po raz pierwszy dostaliśmy “cynk” na ten temat i… nie da się ukryć, zaskoczenie jest niemałe.

Zarówno OnePlus One, jak i OnePlus 2 zostały wyposażone w ekrany o przekątnej 5,5 cali. Naturalnie więc spodziewaliśmy się, że OnePlus 3 również taki otrzyma. Tymczasem okazuje się, że byliśmy w błędzie. GFXBench donosi bowiem, że tegoroczny zabójca flagowców dostał 5-calowy wyświetlacz (w dalszym ciągu o rozdzielczości Full HD, czyli 1080×1920 pikseli).

Od razu pojawia się podejrzenie, że mogła tu zajść pomyłka i benchmark wprowadza nas w błąd. Owszem, istnieje taka możliwość. Z drugiej jednak strony, LG w przypadku G5 również zdecydowało się na zmniejszenie przekątnej ekranu względem poprzednika (z 5,5 do 5,3 cali), więc dlaczego OnePlus nie mógłby postąpić analogicznie? Nie wiadomo więc, który scenariusz jest prawdziwy, dlatego warto poczekać na jakieś potwierdzenie z innego źródła.

Nowością w OnePlus 3 jest też “powrót” modułu NFC, który oferował OnePlus One, ale OnePlus 2 już nie. Pozostała specyfikacja pokrywa się z wcześniejszymi przeciekami w 99% – wyjątek stanowi informacja o ilości pamięci wbudowanej. GFXBench podaje, że jest to 64 GB dla obu wariantów (z 4 GB i 6 GB RAM), mimo że do tej pory wielokrotnie słyszeliśmy, że podstawowy otrzyma dwa razy mniej przestrzeni na pliki użytkownika.

OnePlus 3

Źródło: GFXBench

Komentarze

 • I†achi

  Robi się ciekawie.

 • DanSlenders

  GFXBench z przekątnymi często jest na bakier

  • Jazir

   Dokładnie, poza tym może się okazać, że chodzi o następcę OnePlus X lub inną formę mniejszej wersji flagowca, mogliby zechcieć mieć swojego compacta. Trzeba poczekać na informacje z innych źródeł.

 • kamilek2424

  Jeśli AMOLED, to na sto procent będzie mój.

 • Norbert Nowakowski

  i serwis w Polsce już jest więc nie będzie trzeba odsyłać do Chin

 • Marek

  Oby przekątna 5″ była prawdą. Do pełni szczęścia brakuje mi obsługi kart microSD. Ale i tak już warty rozwagi.

 • Zdzisław Dyrman

  Ogólnie widać lekką tendencje do zmniejszenia telefonów. Oprócz LG także nowy Nexus 6 jest nieco mniejszy od poprzednika.

  • NobbyNobbs

   I bardzo dobrze.

 • ultraDM7

  Oby to nie była prawda oby miał 6 cali, minimum 5,5 please!!!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona