OLX rozbudowuje system oceny sprzedających – będzie trudniej paść ofiarą oszustów

Popularny serwis ogłoszeniowy OLX stale się rozwija, aby oferować jak najlepszą jakość świadczonych usług, a co za tym idzie być lepszym od konkurencji. Najnowsza zmiana dotyczy rozbudowy systemu oceny sprzedających, przez dodanie do niego tzw. progów zadowolenia.

Czym są progi zadowolenia?

W dobie pandemii internetowe zakupy stały się jeszcze bardziej popularne. Niestety, przy ich dokonywaniu należy być bardzo ostrożnym, ponieważ można bardzo łatwo dać się oszukać. Serwis OLX wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników, dlatego postanowił rozwinąć system oceny sprzedających, poprzez dodanie funkcji progów zadowolenia.

Od teraz na profilu sprzedającego będzie pojawiać się ocena – wyliczana na podstawie wszystkich opinii za pomocą wewnętrznych algorytmów i wyświetlana w profilu według dziesięciostopniowej skali.

Użytkownicy zobaczą jeden z czterech progów zadowolenia:

Jak oceniać sprzedających?

Użytkownicy mogą ocenić każdego sprzedawcę, z którym nawiązali kontakt – dokonanie zakupu nie jest warunkiem koniecznym. Po pierwszym kontakcie każdy ma 30 dni na to, aby kliknąć przycisk „Oceń współpracę”. OLX podkreśla, że ocena powinna być uczciwa, oparta na faktach i przede wszystkim zgodna z regulaminem serwisu, aby w jak największym stopniu pomogła innym osobom.

W celu wystawienia opinii należy zalogować się na swoje konto OLX, wejść w ogłoszenie lub profil ogłoszeniodawcy i nacisnąć wspomniany już wcześniej przycisk „Oceń współpracę”. Następnie pojawi się ekran z trzema opcjami, które wybieramy przez przesuwanie suwakiem:

Wynik każdego sprzedawcy jest widoczny w jego profilu i, co ważne, nie można go w żaden sposób ukryć. Jeśli sprzedający nie otrzymał jeszcze żadnej oceny, serwis zachęci kupujących, aby przetarli szlaki i byli tymi pierwszymi.

olx
fot. OLX

System oceny współpracy to opcja, która została dopiero wprowadzona i będzie stale rozwijana, dlatego, póki co wynik będzie widoczny jedynie w kategoriach: Elektronika, Sport i hobby, Dom i Ogród, Moda oraz Dla dzieci. Samej oceny można dokonać w każdej kategorii ogłoszeń.