OLX zamienia się w drugie Allegro. Do serwisu trafią płatności online

Jeśli sprawdzaliście dziś swoją skrzynkę mailową, a jesteście zarejestrowanymi użytkownikami OLX, to pewnie wiecie, o co chodzi. Jeśli nie wiecie, to powiem krótko: idą ogromne zmiany.

OLX zyska płatności online

Na ten ruch OLX czekaliśmy od lat. Do tej pory jednym skutecznym sposobem na zabezpieczenie się przed oszustami podczas kupowania czegokolwiek na odległość przez OLX było… nie kupowanie niczego na odległość przez OLX. Ryzyko, że ktoś nas nabije w butelkę zawsze istniało, ale minimalizowało się, gdy dokonywaliśmy zakupów z odbiorem osobistym, do czego zresztą OLX zawsze zachęcało. Teraz serwis ten zmienia się z portalu z ogłoszeniami lokalnymi w taki z wymianą towarów o zasięgu ogólnopolskim, a to za sprawą płatności online.

Słowem, od 9 września 2020 roku wchodzi w życie nowy regulamin, który u podstaw zmieni zasady działania OLX. Od wtedy za przedmiot będziemy mogli zapłacić online, a sprzedający będzie mógł przesłać nam go bezpieczną przesyłką kurierską. Będzie to możliwe dzięki usłudze Przesyłki OLX, realizowanej przez wybranego przewoźnika, spośród opcji dostępnych w Sendit. W regulaminie wskazano na przykład, że przekazanie przesyłki kurierowi ma nastąpić najpóźniej w 72 h po akceptacji zamówienia, więc na zakupy nigdy nie powinniśmy czekać zbyt długo.

W ten sposób możliwości zakupów zostaną mocno rozszerzone dla tych, którzy dotąd przedkładali bezpieczeństwo transakcji nad jej atrakcyjność cenową.

Sporo modyfikacji w kategorii Praca

Oprócz wprowadzenia płatności online, zmienią się także zasady działania różnych innych dziedzin serwisu. Na przykład kategoria Praca zyska nową strukturę. Aplikowanie na ogłoszenia o pracę będzie możliwe za pomocą utworzonego „Profilu kandydata”, a więc bezpośrednio przez wewnętrzne rozwiązanie serwisu, a nie tylko za pomocą przesyłania dokumentów w postaci plików z CV. Ponadto na podstawie wyżej wymienionego profilu, będziemy mogli otrzymywać rekomendacje ogłoszeń o pracę.

Dodatkowo, pojawi się szereg innych możliwości dla sprzedających i wystawiających ogłoszenia:

  • opcja nabycia Pakietu Premium w kategorii Motoryzacja / Części samochodowe, Części motocyklowe, Opony i felgi, Sprzęt car audio
  • opcja wykupienia Megapakietu dla wszystkich podkategorii w kategorii Elektronika
  • opcja nabycia Pakietów Ogłoszeń dla poszczególnych podkategorii w kategorii Praca oraz zakup Megapakietu, umożliwiającego dodawanie ofert we wszystkich podkategoriach w kategorii Praca

Zmieni się także nazewnictwo Pakietu Business na Pakiet Standard oraz opłaty za Odpłatne Usługi Promowania oraz Pakiety Ogłoszeń w kategoriach Usługi oraz Usługi ślubne.

Pełen zestaw regulaminów i cenników znajdziecie na tej stronie OLX.