Product photography of the Google Glass wearable.

Okulary Google Glass Enterprise Edition 2 dostępne w sprzedaży

Firma celuje w programistów

Google rozszerza dostępność najnowszej generacji okularów rozszerzonej rzeczywistości. Google Glass Enterprise Edition 2 właśnie trafiły do wybranych sklepów.

Okulary rozszerzonej rzeczywistości dla sektora przemysłowego

Pamiętacie pierwszą wersję okularów Google Glass, które kilka lat temu zapowiadano jako rewolucję? Trzeba przyznać, że prezentacje robiły spore wrażenie. Mogliśmy zobaczyć urządzenie, które wyglądało jak wyciągnięte z filmu sci-fi, a do tego oferowało rozszerzoną rzeczywistość.

Reklama
Google Glass Enterprise Edition 2 (fot. Google)

Cóż, ambitnych planów podbicia serc konsumentów nie udało się zrealizować, ale okulary stały się punktem wyjścia dla modelu Google Glass Enterprise Edition. Przeznaczony był on dla sektora przemysłowego i w założeniach miał pomóc w wykonywaniu wybranych czynności w pracy. Najwidoczniej tutaj Google poszło znacznie lepiej, bowiem w zeszłym roku pokazano drugą generację wersji Enterprise Edition.

Nie, to nie kolejna próba wejścia na rynek konsumencki

Nowa generacja Google Glass początkowo była dostępna wyłącznie dla partnerów, którzy współpracowali z Google w celu opracowania oprogramowania dostosowanego do ich potrzeb. Nie można było więc po prostu wejść na stronę internetową sklepu i zamówić okularów. Google, po wielu miesiącach od premiery, zdecydowało się jednak zrezygnować z tego ograniczenia.

Okulary Glass Enterprise Edition 2 można teraz kupić w kilku sklepach współpracujących z GoogleCDW, Mobile Advance i SHI. Cena najczęściej wynosi nieznacznie ponad 1000 dolarów. Owszem, dostępność została rozszerzona, ale nie oznacza to, że w planach jest podbicie rynku konsumenckiego. Google chce w ten sposób zachęcić programistów do tworzenia nowego oprogramowania, a same okulary nadal są tworzone z myślą o sektorze przemysłowym.

Względem pierwszej generacji Enterprise Edition, nowy model zapewnia sporą wyższą wydajność. Sercem jest układ Qualcomm Snapdragon XR1 1,7 GHz, któremu towarzyszy obsługa nowego silnika sztucznej inteligencji. Na pokładzie mamy jeszcze 3 GB RAM (LPDDR4), 32 GB pamięci wewnętrznej (eMMC) i kamerę o rozdzielczości 8 Mpix.

Okulary mają też moduł Wi-Fi i Bluetooth 5, a także złącze USB typu C. Pojemność akumulatora wynosi natomiast 820 mAh. W obudowie kryją się 3 mikrofony i gładzik rozpoznający gesty dotykowe. Wszystko to działa pod kontrolą Androida Oreo.

źródło: The Verge, Android Police