Kirby Fighters 2

Kirby Fighters 2 zadebiutowało na konsoli Nintendo Switch

Jeżeli jesteście fanami Super Smash Bros., to Nintendo postarało się o odpowiednią niespodziankę, bo do sklepu na konsoli Nintendo Switch trafiła gra Kirby Fighters 2. Na zachętę opublikowano też niemal pięciominutowy zwiastun premierowy. I to bez żadnej zapowiedzi!

Walkę czas zacząć! Po raz drugi…?

Kirby Fighters 2 jest bijatyką, która przypomina dobrze znaną i wspomnianą już przeze mnie serię od Nintendo. Z tą różnicą, że do wyboru otrzymujemy siedemnaście różnych Kirby posługujących się innymi od siebie umiejętnościami. Znajdziemy m.in. Kirby’ego, który wymachuje mieczem czy Kirby’ego wrestlera. W grze pojawiają się jeszcze inne postacie, chociażby Meta Knight.

Wydaje się, że tytuł ten jest kontynuacją Kirby Fighters Deluxe z handheldów 3DS (które niestety przyszło nam pożegnać). Kirby Fighters 2 pojawiło się jednak bez zupełnie żadnej zapowiedzi. Nintendo po prostu opublikowało zwiastun, a pod nim umieściło informację, że gra jest już dostępna do pobrania ze sklepu na Nintendo Switch.

To nie byle gra

Oczywiście, zanim staniemy do walki, wybierzemy któregoś z Kirby. Tę naturalnie stoczymy na różnych poziomach (tych na zwiastunie widzimy przynajmniej 20). Do dyspozycji oddaje się nam wiele trybów, w tym dla gry pojedynczej i zespołowej.

Tytuł oferuje jeszcze pełnoprawną kampanię, w której wbijamy poziomy i rozwijamy swoją postać. Oprócz tego wszystkiego twórcy przygotowali sporo wyzwań. A czy przypadkiem nie powiedziałem czegoś o większej liczbie graczy?

Kirby Fighters 2
A niech mnie Kirby gwiazdką ciśnie (fot. Nintendo)

Kirby Fighters 2 umożliwia grę czterem osobom przy jednej konsoli Nintendo Switch! Do tego naturalnie potrzeba czterech Joy-Conów. Ale tak samo wspiera grę lokalną na czterech osobnych konsolach, nie zabrakło też klasycznej gry przez sieć.

Nie ma na co czekać

Jak zdążyłem napisać, Kirby Fighters 2 jest już dostępne w sklepie na konsoli Nintendo Switch. Koszt gry w polskiej walucie to równe 80,00 zł, a jej waga niewiele przekracza 1 GB.

Tytuł został przetłumaczony na wiele języków, ale wśród nich brakuje niestety polskiego – jak zwykle w grach od Nintendo.