Oficjalnie: Microsoft zaprezentuje nowego Windowsa już 30 września | Tabletowo.pl

Oficjalnie: Microsoft zaprezentuje nowego Windowsa już 30 września

Dołącz do dyskusji 0

Stało się, to co szeptem zapowiadano już od dawna. 30 września odbędzie się konferencja organizowana przez Microsoft, na której poznamy nową wersję Windowsa oraz nowe rozwiązania skierowane dla klientów korporacyjnych.

Czego możemy się spodziewać? O tym pisaliśmy już wielokrotnie. Połączenie Windows Phone i Windows RT, menu start z kafelkami w środku, centrum powiadomień, wirtualne pulpity, Cortana, lepsze zarządzanie pamięcią i wiele wiele innych. Wydarzenie będzie miało miejsce w San Francisco, a poprowadzą je Joe Belfiore (dyrektor w pionie systemów operacyjnych) oraz Terry Meyerson (dyrektor zarządzający tego samego pionu), którzy będą koncentrować się nie na konsumenckiej stronie systemu, a na walorach dla korporacji i dużych firm. Skąd ta zmiana? Chodzi głównie o wizerunek. Windows 8 (niesłusznie) zaczął być kojarzony z „zabawkowym” systemem na tablety z kolorowymi kafelkami. Co z tego, że pod maską miał udoskonalone jądro systemu znane z Windowsa 7 – pewien niesmak pozostał. Firma z Redmond chce odciąć złe wrażenia i zacząć od nowa – przynajmniej jeśli chodzi o wizerunek.

Konferencja została zorganizowana w samą porę, bo ostatnimi dniami byliśmy świadkami wielu przecieków pokazujących fragmenty i funkcje nowego systemu. Rozwiązania te nie były jeszcze dopracowane od strony wzornictwa, co mogło rodzić niepokojące wrażenie, że kolejna wersja okienek będzie wyjątkowo niespójna i po prostu brzydka. Oczekuje się, że „Technical Preview” będzie dostępne kilka tygodni po konferencji do pobrania przez MSDN. Wszystko wskazuje na to, że wersja ta będzie stale uaktualniana bez konieczności ręcznego instalowania nowych kompilacji od zera. Największą zagadką jest sama nazwa, ale kandydatów jest już praktycznie tylko dwóch: Windows 9 albo po prostu… Windows.

Free-Windows-9-for-Both-Windows-7-and-8-1-Users-New-Source-Says

Jeśli interesuje Was temat nowego Windowsa, zapraszam do naszych wcześniejszych wpisów:

Zbliża się Surface 3, czy Microsoft rezygnuje z tabletów dla procesorów ARM?

Czytelnik pyta: Czy nowe Lumie dostaną aktualizację do nadchodzącego Windowsa?

Windows 9 czy Windows 7.5?

Wyciekły screeny z Windowsa 9 – a na nich menu start, aplikacje Modern w okienkach, wirtualne pulpity i powiadomienia

W skrócie: Windows 9 dla ARM i nagrzewający się Surface

Windows „Threshold” w wersji Developer Preview dostępny pod koniec września

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona