Office dla Windows RT początkowo w wersji preview - Tabletowo.pl

Office dla Windows RT początkowo w wersji preview

Tabletowo.pl Office dla Windows RT początkowo w wersji preview Nowości

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że już 26 października zadebiutuje na rynku najnowsza odsłona okienkowego (kafelkowego?) systemu operacyjnego Microsoftu. Wciąż jednak nie do końca wiemy jak będzie wyglądała sprawa sprzętu z Windows RT, którego premiera będzie miała miejsce tego samego dnia. Dziś na oficjalnym blogu koncernu z Redmond, poświęconemu pracom nad Office, zostały rozwiane wątpliwości dotyczące Office dla Windows RT, zwanego również Office 2013 RT. Nasza dotychczasowa wiedza zawierała wyłącznie informację, że pakiet będzie dołączany do sprzętu z Windows RT. Dziś wiemy już nieco więcej.

Dowiedzieliśmy się, że w momencie rynkowego debiutu urządzenia pracujące pod kontrolą Windows RT (Windows na ARM), będą posiadały preinstalowany pakiet biurowy Office w wersji preview. Co to oznacza dla nas? Nie, nie trzeba będzie później wydawać kolejnych pieniędzy na zaktualizowanie do finalnej wersji pakietu. Przeprowadzenie tego procesu będzie całkowicie darmowe, dostępne przez Windows Update.

Aktualizacja do finalnej wersji Office dla Windows RT ma się rozpocząć na początku listopada i trwać do stycznia przyszłego roku. To, kiedy otrzymamy możliwość korzystania z takowej, zależy od języka, w którym chcemy, by był oferowany pakiet Office. W naszym przypadku jest to oczywiście język polski.

W dniu premiery Windows 8, 26 października, szczegóły dotyczące aktualizacji Office dla Windows RT mają zostać podane na blogu Microsoftu. Pakiet Office będzie zawierał następujące programy: Word, Excel, PowerPoint oraz OneNote. Warto przypomnieć, że Office 2013 RT będzie okrojony w stosunku do odpowiednika pakietu dla Windows 8. Zabraknie w nim przede wszystkim obsługi makr oraz dodatków.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona