Ważne

Windows 8 RT z bezpłatnym pakietem biurowym Office 2013

Jeżeli spodobał Wam się pakiet biurowy Microsoft Office 2013, który został zaprezentowany na niespodziewanej konferencji prasowej wczoraj wieczorem, mam dobrą wiadomość. Każdy tablet pracujący pod kontrolą systemu Windows 8 RT zostanie wyposażony w darmową kopię tego oprogramowania.

Microsoft Office 2013 RT, bo taką nazwę będzie nosił pakiet w wersji dla tabletów z Windows 8 RT, będzie zawierał powszechnie znane i lubiane aplikacje: Word (do edycji plików tekstowych), Excel (do tworzenia arkuszy kalkulacyjnych), PowerPoint (do projektowania prezentacji multimedialnych) oraz OneNote, program to robienia notatek. Co ciekawe, z Office 2013 RT usunięto klienta pocztowego Outlook, najprawdopodobniej po to, by nie kolidował z podobną aplikacją stanowiącą integralną część systemu Windows 8 RT.

Pierwsze tablety z Windows 8 RT (i Office 2013 RT) pojawią się na rynku na przełomie trzeciego i czwartego kwartału bieżącego roku. Do grona producentów, którzy wprowadzą na rynek pierwsze “dachówki” z nowym systemem Microsoftu i procesorami ARM będą, będą należeć Asus, Toshiba, Lenovo, Acer, a najprawdopodobniej także Samsung i Sony. Więcej o samym oprogramowaniu i strategii marketingowej dowiecie się czytając wypowiedzi Eldara Murtazina, rosyjskiego guru nowoczesnych technologii, który ma dostęp do zakulisowych informacji.

via GottaBeMobile

Komentarze

 • widz

  Czyli co różnica między tabletami będzie tylko w nazwie? Jakoś nie widzę tu wyścigu ilości ram czy pamięci :)

 • Panom już dziękujemy. Ani WP7, ani windows 8 du%^$ nie urywa.. więc nie przewiduje aby tablety MS zatrzęsły ziemią.

  • Kotek Miau

   @ kulfi82

   zdziwisz się !!!
   po co Windows stworzył Metro i kafelki ???
   na tablety !

   Jest pozamiatane…
   Liczą się tylko Apple i Windows 8.
   A tablety z Androidem będziesz kupował w Tesco na wagę !
   Dzieciom do malowania ;)

  • ghostCat

   A mi w8 i nowy office du%ę urwał. Wiele osób narzeka na metro czy też metro podobne elementy interfejsu w samym środowisku desktopowym na ribbony i na brak start, a dla mnie ma to coraz większy sens. Interfejs stał się (dla mnie) poprzez swój minimalizm bardzo czytelny i przejrzysty. Jak się chwilkę poświęci na wyczajenie gdzie co jest (co w brew pozorom nie zajmuje zbyt wiele) to użytkowanie w8 staje się niesamowicie intuicyjne. Mnie się te wszystkie zmiany bardzo podobają i jak cały ekosystem w8 będzie mniej więcej taki jakim go sobie teraz wyobrażam to zostanę wielkim fanbojem microsoftu ;-)

 • Gunther

  Uuuu… Ballmer się zawziął…

 • remmalone

  Może i nie, ale swoich nabywców znajdą, więc w czym problem

 • a500

  Wielu ludzi to kupi. Szczególnie do biznesu. Nie ważne czy będzie dobrze działało, i czy inne systemy będą dużo tańsze, szybsze czy lżejsze. Po prostu zadziała najlepsze hasło na pudełku: windows z office.

 • KanonierKa

  Windows 8 RT z bezpłatnym pakietem biurowym Office 2013 ?
  “Do sieci trafiły już informacje, że za każdą licencję na Windows RT Microsoft pobiera opłatę w wysokości od 80 do 95 dolarów. Teraz już wiadomo dlaczego będzie ona tak wysoka.”
  Cytuję za telepolis.pl

 • cybi

  ktoś tam pewnie skorzysta jak dla mnie to tak się przyda jak autocad albo zestaw pieśni glorjańskich, Tablet raczej jest do zbierania informacji nie do tworzenia ale próba nie strzelba.

  • robiess

   Nosi mnie gdy czytam takie bzdury. To taj jak by mowic ze samochod sluzy do wyscigow w montecarlo. .. a ja np uzywam go do wycieczek na ryby. Tablet bedzie sluzyl tylko i wylacznie do tego do czego uzytkownik bedzie go potrzebowal. koniec kropka , naprawde starajmy sie nie narzucac swojego jedynego slusznego zdania wszystkim do okola.pozdrawiam

  • aaa

   Jakby był rysik, to i Autocad mógłby być wygodny na tablecie.

   • barwniak

    Pewnie, ale jak tablet będzie miał 24″ :)

 • On nie będzie bezpłatny tylko domyślnie zainstalowany ;) A zapłacić i tak za niego zapłacimy ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona