Play NEXT to duchowy następca Folx, któremu się nie udało. Play na start daje nawet pół roku za darmo | Tabletowo.pl

Play NEXT to duchowy następca Folx, któremu się nie udało. Play na start daje nawet pół roku za darmo

Dołącz do dyskusji 0

Nie istnieje taka oferta, która zadowoli wszystkich klientów, bowiem każdy ma inne preferencje i wymagania. Cały czas operatorzy mają więc spore pole do popisu. Play postanowił stworzyć propozycję, jakiej na próżno szukać u konkurencji. Ciekawe, czy pomysł wypali, ponieważ coś podobnego było niedawno dostępne na rynku i dość szybko się zwinęło.

Play NEXT jest ofertą, działającą w modelu subskrypcji, która opiera się w całości na aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownik nie doładowuje konta ani nie płaci comiesięcznych faktur. Zamiast tego podpina swoją kartę płatniczą i system co miesiąc automatycznie pobierze opłatę za pakiet. W każdej chwili klient może jednak zrezygnować z tej oferty bez żadnych konsekwencji.

W ramach Play NEXT użytkownik dostaje do dyspozycji nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 50 GB internetu, a także pakiet usług do wykorzystania w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Miesięczna opłata wynosi 45 złotych. Jeśli natomiast ktoś zechce skorzystać z usług premium, wówczas będzie musiał najpierw zasilić elektroniczną portmonetkę (Play nazywa to Skarbonką), aby operator mógł z niej pobrać pieniądze. Ma to dać pewność klientom, że z karty nie zostanie pobrane w danym miesiącu więcej niż wspomniane 45 złotych.

Aby zachęcić użytkowników do wybrania Play NEXT Fioletowy przygotował – jak to sam określa – „kozackie promo”. Każdy, kto przeniesie swój numer z innej sieci, będzie mógł korzystać z tej oferty przez pół roku za darmo. Całkowicie nowi klienci, którzy wybiorą starter z nowym numerem lub przejdą do Play NEXT z Play na kartę dostaną natomiast trzy miesiące za darmo.

Play przygotował również atrakcyjny system poleceń, na którym mogą skorzystać zarówno polecający, jak i polecony. Jeśli polecenie będzie skuteczne, obie osoby dostaną wtedy jeden miesiąc subskrypcji za jedną złotówkę.

Aby zacząć korzystać z Play NEXT, należy pobrać aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS (bezpośrednie linki poniżej) i postępować według wyświetlanych na ekranie instrukcji. Kartę SIM można zamówić kurierem do domu (dostawa jest darmowa) lub odebrać osobiście w dowolnym salonie stacjonarnym Play. W przyszłości zostanie też dodana możliwość, że kartę będzie mógł przywieźć do klienta kierowca.

Pobierz aplikację Play NEXT ze Sklepu Play na Androida

Pobierz aplikację Play NEXT z App Store na iOS

Na koniec, tak przy okazji, warto dodać, że zasada działania Play NEXT jest identyczna jak Folx, który wystartował w Polsce na początku grudnia 2017 roku. Dość szybko jednak zwinął manatki, bo już w lipcu 2018 roku, czyli po zaledwie ośmiu miesiącach. Chodzą słuchy, że za projektem stał sam Play i w ten sposób chciał „wybadać” rynek. Pomysł musiał chwycić, skoro uśmiercono Folx i reaktywowano ten pomysł pod własnym szyldem. To jednak tylko niepotwierdzone plotki ;)

Źródło: Gruszka thePLAYer

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona