Play NEXT to duchowy następca Folx, któremu się nie udało. Play na start daje nawet pół roku za darmo

Play NEXT (fot. Play)

Nie istnieje taka oferta, która zadowoli wszystkich klientów, bowiem każdy ma inne preferencje i wymagania. Cały czas operatorzy mają więc spore pole do popisu. Play postanowił stworzyć propozycję, jakiej na próżno szukać u konkurencji. Ciekawe, czy pomysł wypali, ponieważ coś podobnego było niedawno dostępne na rynku i dość szybko się zwinęło.

Play NEXT jest ofertą, działającą w modelu subskrypcji, która opiera się w całości na aplikacji na urządzenia mobilne. Użytkownik nie doładowuje konta ani nie płaci comiesięcznych faktur. Zamiast tego podpina swoją kartę płatniczą i system co miesiąc automatycznie pobierze opłatę za pakiet. W każdej chwili klient może jednak zrezygnować z tej oferty bez żadnych konsekwencji.

W ramach Play NEXT użytkownik dostaje do dyspozycji nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y oraz 50 GB internetu, a także pakiet usług do wykorzystania w roamingu na terenie Unii Europejskiej. Miesięczna opłata wynosi 45 złotych. Jeśli natomiast ktoś zechce skorzystać z usług premium, wówczas będzie musiał najpierw zasilić elektroniczną portmonetkę (Play nazywa to Skarbonką), aby operator mógł z niej pobrać pieniądze. Ma to dać pewność klientom, że z karty nie zostanie pobrane w danym miesiącu więcej niż wspomniane 45 złotych.

Aby zachęcić użytkowników do wybrania Play NEXT Fioletowy przygotował – jak to sam określa – „kozackie promo”. Każdy, kto przeniesie swój numer z innej sieci, będzie mógł korzystać z tej oferty przez pół roku za darmo. Całkowicie nowi klienci, którzy wybiorą starter z nowym numerem lub przejdą do Play NEXT z Play na kartę dostaną natomiast trzy miesiące za darmo.

Play przygotował również atrakcyjny system poleceń, na którym mogą skorzystać zarówno polecający, jak i polecony. Jeśli polecenie będzie skuteczne, obie osoby dostaną wtedy jeden miesiąc subskrypcji za jedną złotówkę.

Aby zacząć korzystać z Play NEXT, należy pobrać aplikację na urządzenie mobilne z systemem operacyjnym Android lub iOS (bezpośrednie linki poniżej) i postępować według wyświetlanych na ekranie instrukcji. Kartę SIM można zamówić kurierem do domu (dostawa jest darmowa) lub odebrać osobiście w dowolnym salonie stacjonarnym Play. W przyszłości zostanie też dodana możliwość, że kartę będzie mógł przywieźć do klienta kierowca.

Pobierz aplikację Play NEXT ze Sklepu Play na Androida
Pobierz aplikację Play NEXT z App Store na iOS

Na koniec, tak przy okazji, warto dodać, że zasada działania Play NEXT jest identyczna jak Folx, który wystartował w Polsce na początku grudnia 2017 roku. Dość szybko jednak zwinął manatki, bo już w lipcu 2018 roku, czyli po zaledwie ośmiu miesiącach. Chodzą słuchy, że za projektem stał sam Play i w ten sposób chciał „wybadać” rynek. Pomysł musiał chwycić, skoro uśmiercono Folx i reaktywowano ten pomysł pod własnym szyldem. To jednak tylko niepotwierdzone plotki ;)

Źródło: Gruszka thePLAYer