Odnowiony Samsung Galaxy Note 7 wróci na rynek w czerwcu. Znamy przybliżoną cenę | Tabletowo.pl

Odnowiony Samsung Galaxy Note 7 wróci na rynek w czerwcu. Znamy przybliżoną cenę

Dołącz do dyskusji 0

Wielu użytkowników z bólem serca rozstawało się ze swoim Galaxy Note 7, kiedy Samsung zalecił, aby go zwrócić. Część z kolei nie zdążyła się nawet nim pobawić, ponieważ w niektórych częściach świata smartfonów w ogóle nie zdążono wysłać do klientów. Koreańczycy jednak niedawno oficjalnie potwierdzili, że urządzenie powróci na rynek. Teraz wiemy, że stanie się to w czerwcu. Znamy też przybliżoną cenę.

Odnowiony Galaxy Note 7 w pierwszej kolejności pojawi się – a jakże inaczej – na rodzimym podwórku Samsunga, czyli Korei Południowej. Smartfon ma sprzedawać trójka tamtejszych operatorów komórkowych. Oficjalna, sugerowana cena urządzenia nie jest jeszcze znana, ale szacuje się, że będzie ono kosztować około 700 tysięcy wonów, czyli równowartość ~2400 złotych. Dla porównania, pierwotnie za ten model Koreańczycy z Południa musieli zapłacić 988900 wonów (~3400 złotych).

Jak widać, mamy tu do czynienia z obniżką aż o 1000 złotych. A w specyfikacji zmieni się jedynie wersja oprogramowania (z Androida Marshmallow na Androida Nougat) i pojemność akumulatora – nowa bateria ma mieć bowiem od 3000 mAh do 3200 mAh. W tym miejscu warto przypomnieć, że Galaxy Note 7 pierwotnie zasilało ogniwo 3500 mAh. Pozostałe parametry pozostaną dokładnie takie same. A mimo że mają ponad pół roku, to nadal jest to najwyższa półka.

Podejrzewam, że klienci nie będą mieli żadnych oporów, aby kupować odnowione „Notatniki”. Z dwóch powodów. Po pierwsze, wielu użytkowników bardzo chciało „przesiąść” się na Galaxy Note 7, ponieważ w niektórych częściach świata ostatnim, oficjalnie dostępnym Galaxy Note’em był Galaxy Note 4 z 2014 roku. Po drugie, cena na poziomie ~2400 złotych jest więcej niż kusząca jak za sprzęt o takich parametrach.

Niestety, Samsung od razu zapowiedział, że odnowiony Galaxy Note 7 nie będzie dostępny na całym świecie. Na szczęście, w dzisiejszych czasach ściągnięcie smartfona z zagranicy w większości nie stanowi specjalnego problemu. Myślę więc, że i w Polsce znajdą się osoby, które wejdą w posiadanie tego modelu.

Źródło: etnews przez Android Authority

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona