Obustronnie zakrzywiony ekran trafi pod strzechy? Są nim zainteresowane Huawei, Xiaomi i Vivo

Smartfony z obustronnie zakrzywionym ekranem prezentują się fenomenalnie, ale funkcjonalność tego rozwiązania jest według mnie dyskusyjna. Okazuje się, że chińskie firmy są zainteresowane wejściem w ten rynek. Tak przynajmniej wynika z najnowszych informacji, które do nas docierają.

Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 edge+, Galaxy S7 edge – te trzy modele łączy zakrzywiony wyświetlacz, zachodzący na dwie krawędzie. Gdy spojrzycie na grafikę z początku wpisu dostrzeżecie duże podobieństwo – znajduje się na niej smartfon z podobnym ekranem. Ale zdecydowanie nie jest to Samsung.

Jest to grafika promocyjna nadchodzącego Vivo XPlay 5, którego prezentacja odbędzie się już jutro, a o czym już zdążyliśmy Was poinformować jakiś czas temu. W pierwszym momencie można odnieść wrażenie, że jest to jeden ze smartfonów Samsunga, ale gdy przyjrzycie się bliżej, nad i pod wyświetlaczem widać plastikowe wstawki, których w sprzęcie koreańskiego koncernu nie ma. Z innej perspektywy wygląda tak:

Vivo XPlay 5 Vivo XPlay 5S 2

Co ciekawe, wykorzystaniem obustronnie zakrzywionego ekranu od Samsung Display podobno są zainteresowane również inne chińskie firmy – z Huawei i Xiaomi na czele. Z najnowszych informacji wynika, że ich pierwsze smartfony z takim właśnie wyświetlaczem mają zadebiutować na rynku już w najbliższej przyszłości. Miło słyszeć, że takie rozwiązanie ma szansę trafić pod strzechy – zawsze to jakiś powiew świeżości na rynku.

Wracając jednak jeszcze do Vivo XPlay 5 – warto zatrzymać się przy jego parametrach. Wiele wskazuje bowiem na to, że wcześniejsze plotki się potwierdzą i zostanie wyposażony w Snapdragona 820 i 6GB RAM (!). Brzmi to aż nieprawdopodobnie, ale chińskie marki już wielokrotnie udowadniały, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.

Jak się zapatrujecie na zastosowanie obustronnie zakrzywionego ekranu w większej liczbie smartfonów, niekoniecznie od Samsunga?

źródło: androidauthority, etnews