NVIDIA Shield – nowe funkcje, 20% taniej | Tabletowo.pl

NVIDIA Shield – nowe funkcje, 20% taniej

Dołącz do dyskusji 0

NVIDIA nie ma zamiaru dać nam zapomnieć o swojej konsoli Shield. Zapowiedziane ponad rok temu urządzenie ma otrzymać kilka nowych ciekawych funkcji, w tym możliwość streamowania gier z komputera czy nowy system Android 4.4.2 (KitKat). Dodatkowo jego cena już została zmniejszona do 199 dolarów. Promocja potrwa do końca kwietnia.

nvidia project shield

Konsola Shield trafiła na rynek w zeszłym roku. Wyprodukowana przez NVIDIA posiada 4-rdzeniowy procesor Tegra 4 oraz 2 GB pamięci RAM. Obraz wyświetlany jest na 5-calowym ekranie o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, co daje PPI o wartości 294. Dodatkowo odnajdziemy w nim moduł WiFi, Bluetooth 4.0, odbiornik GPS, wyjście miniHDMI czy port microUSB. Całość wyróżnia się jednak przede wszystkim klawiszami i wyglądem nawiązującym do padów, co umożliwia wygodną rozgrywkę.

nvidia_shield_nowosci_02

Aktualizacja konsoli ma się ukazać już w przyszłym tygodniu, a dokładniej 2 kwietnia. Oprócz implementacji najnowszej wersji systemu Android – czyli 4.4.2 (KitKat) – odnajdziemy w niej kilka ciekawych usprawnień. Przede wszystkim będzie to możliwość streamingu, czyli przesyłania obrazu i dźwięku, gier i aplikacji z komputera stacjonarnego bądź laptopa. Oczywiście jest to wszystko ograniczone wymaganiami. I tak, według oficjalnych danych, nasze urządzenie będzie musiało być wyposażone w kartę graficzną:

  • komputer stacjonarny: seria GeForce GTX 650M lub lepsza,
  • laptop: seria GTX 800M, GTX 700M oraz niektóre modele GTX 600M.

Dodatkowo należy pamiętać, że kluczową rolę odgrywać będzie tutaj połączenie internetowe. NVIDIA podaje, że minimum to prędkość pobierania i wysyłania na poziomie 5 Mb/s. Dzięki aktualizacji zostaną zaimplementowane również specjalne funkcje, które umożliwią – poprzez połączenie LAN – na zdalne wybudzanie komputera oraz logowanie się do systemu.

nvidia_shield_nowosci_01

Kolejną nowością jest obsługa klawiatury oraz myszy poprzez komunikację Bluetooth. Według producenta, ma to umożliwić między innymi granie w gry typu WoWCivilisation V czy LoL na konsoli podłączonej przykładowo do telewizora. Na ile jest to wygodniejsze od podłączenia bezpośrednio komputera do tego ekranu, zadecydujcie sami. Na koniec warto również wspomnieć o odświeżeniu interfejsu Tegra Zone, czyli sklepu z grami. W nim to odnajdziemy m.in. opisywaną niedawno grę Mount & Blade.

Nowe funkcje to nie jedyne zmiany. Również cena urządzenia została zmniejszona z 249 dolarów na 199 dolarów, czyli aż o 20%. Promocja ma pozostać bez zmian aż do końca kwietnia. Niestety mieszkając w Polsce nie mamy możliwości zakupu Shield na oficjalnej stronie, gdyż sprzedaż jest ograniczona na USA oraz Kanadę.

Czy NVIDIA dobrze robi, poświęcając czas i środki na poprawianie swojej konsoli? Czy urządzenia typu Shield mają w ogóle szanse przetrwania na rynku? Podczas zastanawiania się nad tymi i podobnymi pytaniami, warto przeczytać felieton Jakuba pt. „Tablet – zabójca przenośnych konsol do gier” .

[źródło]

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona