Gra Mount & Blade trafia na wybrane tablety z Androidem

Aktualnie dostępne gry na tablety oraz smartfony oferują zazwyczaj prostą rozgrywkę. Przykładem może tutaj być tytuł Flappy Bird, który choć już sam jest niedostępny w Google Play, posiada setki naśladowców pobieranych przez miliony użytkowników. Czy w takim razie na rynku mają szansę zaistnieć również bardziej rozbudowane gry? Z pewnością na to liczy TaleWorlds, który własnie udostępnił port swojego tytułu, dostępnego kilka lat temu na komputery – Mount & Blade: Warbound.

Gra początkowo została wydana we wrześniu 2008 roku przez szwedzką firmę Paradox Interactive. Gatunkowo zakwalifikowana jako cRPG umożliwiała graczowi przemierzanie krainy średniowiecznej Calradii, w której przyszło mu stoczyć wiele krwawych bitew i zdobyć niejeden zamek. Od razu trzeba tu zaznaczyć, że gra nie należy do typu fantasy – przedstawione tam wydarzenia mogłyby mieć swoje odwzorowanie w prawdziwym świecie. Próżno zatem szukać magii, niesamowitych zdolności czy nietypowych stworzeń/ras.

Choć zaprezentowana grafika gry przeznaczonej na tablety robi wrażenie, nie każdy będzie mógł się cieszyć rozgrywką na własnym urządzeniu. Okazuje się bowiem, iż Mount & Blade: Warbound jest tytułem skierowanym przede wszystkim na konsolę NVIDIA Shield. Dodatkowo ma ona działać na niektórych tabletach posiadających procesor Tegra 4. Takie wymagania mają oczywiście swoje uzasadnienie  – zapotrzebowanie na sporą moc obliczeniową.

Combat

Mount & Blade: Warbound jest grą typu sandbox. Oznacza to, iż posiada ona otwarty świat oraz dość nieliniową rozgrywkę. Gracz może przemierzać świat wedle własnego uznania napotykając różnych przeciwników, z którymi przyjdzie mu się zmierzyć samemu bądź też w grupie sojuszników. Możliwość trenowania swoich drużyn; nadawania wasalom ziem; walka bronią krótką, długą, miotana oraz dystansowa; jazda konna; handel z postaciami; tworzenie planów podboju – to wszystko to tylko część możliwości w Mount & Blade. Dodatkowo gra oferuje również rozgrywkę multiplayer aż do 64 graczy w kilku trybach: deathmatch, capture the flag, conquest, battle oraz siege. Brzmi ciekawie?

Making char

Mount & Blade: Warbound jest aktualnie dostępna w Google Playgdzie można ją nabyć za niewiele powyżej 21 złotych. Zainteresowanym właścicielom sprzętu bez Tegry 4 pozostaje czekać na ewentualną optymalizację gry pod inne procesory.

[źródło]

Komentarze

 • Michał Wojciul

  O popularności Tegry 4 świadczy fakt że wiele sporych, ogólnoświatowych serwisów internetowych o grach pisało właśnie o tej grze i możliwości jej zakupu na Androida, a ilość instalacji według sklepu to 10-50. Weźmy najoptymistyczniejszy wariant – 50 ściągniętych kopii gry, każda po 21,25 PLN to daje razem 1062,50 PLN (słownie: jeden tysiąc sześćdziesiąt dwa PLN i 50 gr) do podziału przez fiskusa, Google i producenta gry. Zgadujemy, czy opłacało im się to finansowo czy nie?

  Generalnie kiedy słyszycie hasło “Tablet z Tegrą 4” – jakie urządzenie przychodzi wam do głowy?

  • Niestety żadne.
   .
   Po drugie – to patrząc na skrinszoty z tej gry – nie wiem gdzie jest potrzebna moc Tegry-4. Myślę, że byle dwurdzeniowiec ją dźwignie.

   • Przy walkach, w których uczestniczyć będzie kilkadziesiąt postaci, dwurdzeniowiec (oczywiście mowa o tabletowym, nie w PC) może tego nie udźwignąć. Zwłaszcza kiedy może zaistnieć sytuacja 64 graczy + mnóstwo AI.

    • Rzuć okiem:

     http://www.youtube.com/watch?v=JaN4Jx2E_Fk
     .
     Zgane z ATARI ST – jego CPU robi 250k operacji w assemblerze a nie miliardy. Grafika bez żadnych dopalaczy – CPU musi przenieść każdy piksel – weź choćby pod uwagę skrolowanie tła – 64k pikseli. Nie ma żadnych koprocesorów. Co więcej – organizacja grafiki jest w bitplanach a nie chunk piksel, itp, itd – I SIĘ DA!!!
     .
     Jak widać kiepski kod zajedzie każdy procek.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona