RTX 2060 od teraz będzie tańszy. Nvidia obniżyła cenę świetnej karty graficznej

Przy wyborze karty graficznej czynnikiem decydującym często bywa cena sprzętu, która niestety w dzisiejszych czasach często jest sporą przeszkodą dla klientów. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypadają produkty AMD królując na średniej i niskiej półce cenowej. Przeciek dotyczący nowych, najmocniejszych kart od tej firmy najwyraźniej zaniepokoił przedstawicieli Nvidii, bo ci zdecydowali się na dość przyjemną obniżkę ceny jednego ze swoich najlepiej sprzedających się modeli kart graficznych.

Ray tracing na każdą kieszeń?

Za mniejszą kwotę można od teraz zakupić wersję referencyjną karty RTX 2060. Krok ten nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę to, że nadchodzące tańsze (i porównywalne mocą) propozycje kart od AMD również mają zostać wyposażone w ray tracing.

Cena karty spadła na stałe z 1619 zł na 1399 zł, więc obniżka choć nie jest ogromna, to cieszy i z pewnością zachęci więcej osób do zaopatrzenia się w sprzęt wspierający technologię śledzenia promieni świetlnych w grach komputerowych.

RTX 2060 uznawany jest za niemalże kamień milowy, który pozwolił spopularyzować ray tracing wśród nawet tych bardziej „niedzielnych” graczy.

Stosunkowo niska cena idąca w parze z naprawdę przyzwoitym poziomem mocy zagwarantowały dobrą sprzedaż produktu i kontynuację projektu w ramach wydania wersji SUPER, która oferuje moc porównywalną z RTX 2070 za odpowiednio niższą cenę.

Warto wspomnieć, że zmiana cennika obowiązywać ma dopiero od momentu dostawy nowej partii sprzętu, więc niektóre sklepy wciąż mogą sprzedawać RTX 2060 za niezmienioną kwotę.

Źródło: Eurogamer