RTX 2060 od teraz będzie tańszy. Nvidia obniżyła cenę świetnej karty graficznej

Przy wyborze karty graficznej czynnikiem decydującym często bywa cena sprzętu, która niestety w dzisiejszych czasach często jest sporą przeszkodą dla klientów. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypadają produkty AMD królując na średniej i niskiej półce cenowej. Przeciek dotyczący nowych, najmocniejszych kart od tej firmy najwyraźniej zaniepokoił przedstawicieli Nvidii, bo ci zdecydowali się na dość przyjemną obniżkę ceny jednego ze swoich najlepiej sprzedających się modeli kart graficznych.

Reklama

Ray tracing na każdą kieszeń?

Za mniejszą kwotę można od teraz zakupić wersję referencyjną karty RTX 2060. Krok ten nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę to, że nadchodzące tańsze (i porównywalne mocą) propozycje kart od AMD również mają zostać wyposażone w ray tracing.

Cena karty spadła na stałe z 1619 zł na 1399 zł, więc obniżka choć nie jest ogromna, to cieszy i z pewnością zachęci więcej osób do zaopatrzenia się w sprzęt wspierający technologię śledzenia promieni świetlnych w grach komputerowych.

Reklama

RTX 2060 uznawany jest za niemalże kamień milowy, który pozwolił spopularyzować ray tracing wśród nawet tych bardziej „niedzielnych” graczy.

Stosunkowo niska cena idąca w parze z naprawdę przyzwoitym poziomem mocy zagwarantowały dobrą sprzedaż produktu i kontynuację projektu w ramach wydania wersji SUPER, która oferuje moc porównywalną z RTX 2070 za odpowiednio niższą cenę.

Warto wspomnieć, że zmiana cennika obowiązywać ma dopiero od momentu dostawy nowej partii sprzętu, więc niektóre sklepy wciąż mogą sprzedawać RTX 2060 za niezmienioną kwotę.

Źródło: Eurogamer

 1. To jest tańszy od mojej 1660Ti. I teraz byłby sens go kupić by miec te 20% więcej mocy, bo RT mnie na 2060 nie przekonuje. Za duze spadki fps.

   1. I tak i nie. Ja kupiłem 1660Ti z rozmysłem w tej cenie, bo stawiam na kulture pracy, a żadna inna nie ma tak dobrego chłodzenia jak mój MSI. Referent 2060 ma nawet całkiem dobre temperatury przy obciażeniu (dochodziły w testach do 72 stopni), nawet lepsze od wielu niereferencyjnych. Problem tego referenta to jedynie problematyczna „rozbieralność”. Jak z zewnątrz ładna to w środku poklejona jakimś tanim klejem.

     1. Z pełną świadomością kupiłem wypas wersję 1660Ti (1660 super jeszcze nie było) niż 50-100 złotych drozszą tylko bieda wersję 2060. Takie 2060, które by mnie zadowoliło to było 500 drozsze. W dobrej obudowie z dobrym chłodzeniem moja karta nawet wentyli nie włącza za często na tyle dobrze pasywnie działa. Żeby ją zmusić do wysiłku to musze sobie jeszcze monitor nowy kupić.

  1. RTX na 2060 to mit, w niewielu grach się opłaca. Ale za to karta jest kozacka, wszystko idealnie płynne na ultra w fhd, zero problemów.

 2. A wiec teraz wszyscy wrogowie AMD powinni pieknie podziękować ze dzieki nam maja tanszego RTXa ?
  Swoja droga to nie rozumiem tych ludzi ktorzy potrafia tak bardzo polubic jedna markę aby znienawidzic druga. To jest biznes i technologia a nie religia…

  1. Zgadzam się ale nie dzięki „nam” tylko dzięki AMD bo to brzmi jakbyś poza kupnem się do tego przyczynił a to AMD zrobiło robotę konkurencyjnym sprzętem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama