Nowe karty AMD pojawiły się w sieci | Tabletowo.pl

AMD szykuje nowe, potężne karty graficzne. Nvidia może mieć problem

Dołącz do dyskusji 0

Choć 2019 zdecydowanie był dla AMD rokiem procesorów, to firma nie zamierza odsuwać na boczny plan swoich kart graficznych, które od kilku lat święcą triumfy na średniej i niskiej półce cenowej. W sierpniu poinformowaliśmy was, że nowe, potężne karty „czerwonych” już powstają, a dzisiaj mamy okazję zdradzić wam odrobinę więcej szczegółów.

Nowe, mocniejsze karty RX

Na stronie EEC (Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej) ponownie pojawił się wpis potwierdzający nazwy nowych kart od AMD. Są to:

  • RX 5800,
  • RX 5900,
  • RX 5950,
  • RX 5950 XT.

Tym razem sprawcą przecieku była firma AFOX. Poprzednim razem informacje te w sieci udostępniło Sapphire, co zdecydowanie potwierdza to, że nazwy omawianych modeli nie ulegną już zmianie.

Oznacza to, że najpotężniejsza linia kart AMD zostanie teraz wypuszczona w ramach serii RX 5000. Nie jest to coś, czego nie moglibyśmy się spodziewać. Nowe karty AMD mają być przecież skierowane do najbardziej wymagających użytkowników, więc wypuszczenie ich w ramach osobnej serii byłoby świetną zagrywką marketingową.

Karty potężne jak nigdy wcześniej

Jedna z powyższych kart może być zapowiadanym od dawna Big Navi, które zmiażdżyło w nieoficjalnym benchmarku RTXa 2080TI. Sprzęt ma również obsługiwać technologię ray tracingu, co umożliwi firmie zrównanie się z Nvidią pod względem naprawdę znaczących nowinek technologicznych.

Informacje o tych konkretnych modelach są tak ważne, ponieważ AMD wcześniej skupiało się na niższej półce zarówno cenowej jak i sprzętowej, choć pojawiały się też pojedyncze, naprawdę zaawansowane karty graficzne.

Ray tracing trafi do World of Tanks

Źródło: gry-online, videocardz

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona