Karta graficzna znaki zapytania

NVIDIA GeForce RTX serii 3000 nadchodzi?

Za nami dopiero co gorący news o edycji specjalnej RTX 2080Ti CyberPunk od NVIDII, ale czy ogłoszenie akurat teraz limitowanej karty nic wam nie daje do myślenia? Zapraszam was na moje osobiste luźne spostrzeżenia odnośnie tego, co dzieje się aktualnie na rynku kart graficznych. Bo ten ruch to zdecydowanie zapowiedź czegoś większego.

Akcja NVIDII oraz CDP to nie “dzieło przypadku”, a szczegółowo zaplanowane działanie, które powstało w głowach producentów już wiele miesięcy temu. Przygotowanie grafik, materiałów filmowych oraz samych produktów, jakimi są karty graficzne RTX Cyberpunk, zajmuje wiele czasu – tym bardziej, że mówimy o międzynarodowych korporacjach, gdzie każda taka akcja na skalę globalną potrzebuje masę pozwoleń oraz koordynacji zespołów z różnych krajów.

Gdy kurz po zapowiedzi specjalnej edycji opadł, usiadłem na “chłodno” i zacząłem analizować całe przedsięwzięcie – dlaczego zapowiedź tej edycji nastąpiła akurat teraz?  

Nie jest tajemnicą, że premiera Cyberpunka została przesunięta o kilka miesięcy. Dokładnie z 16 kwietnia na 17 września bieżącego roku. Oficjalne stanowisko firmy? Walka o jak najlepsze dopracowanie produkcji (jestem w stanie w to uwierzyć – wolę takie rozwiązanie niż daily patch 100 GB ?), ale dlaczego nie przesunięto w związku z tym premiery “RTX Cyberpunk”?.

Jak już mówiłem wcześniej – maszyna ruszyła, a marketingową maszynę zatrzymać jest trudno. Firma, taka jak NVIDIA, nie działa z dnia na dzień, a wszelkie ruchy ma rozpracowane na wiele miesięcy w przód – nie zdziwiłbym się, jeżeli była by tu mowa o nie miesiącach a latach! Gdy jeden trybik zawodzi to… nic się nie dzieje – maszyna i tak go przemieli i pochłonie.

Premiera Cyberpunk 2077 przesunięta! Będzie w tym roku, ale później

Siedząc przy komputerze zastanawiałem się dlaczego nie przesunięto całej akcji o – powiedzmy 4-5 miesięcy? Przecież to nic trudnego, a akcja przed premierą nabrałaby jeszcze większego rozpędu.

Odpowiedź nasuwa się sama – zaplanowane działania.  

Jak wspominałem wcześniej, duże korporacje planują swoje ruchy z ogromnych wyprzedzeniem – brak reakcji na przesuniętą premierę gry może wskazywać tylko jedno – w okresie tych kilku miesięcy firma musi mieć już zaplanowane inne działania, które, mówiąc kolokwialnie, przyćmią informację o edycji kolekcjonerskiej RTX-a 2080Ti, a jedyną informacją, która jest w stanie to zrobić, to premiery nowych kart z serii 3000.

A jednak to prawda! GeForce RTX 2080 Ti Cyberpunk 2077 Edition powstanie!

Kiedy możemy się spodziewać informacji?

Wiele źródeł “przecieków” wskazuje, że z technologią AMPERE zapoznamy się już pod koniec marca – ale póki co to tylko plotki, więc i do tej informacji podchodziłbym z pewną rezerwą.

Jedno jest pewne – do września została jeszcze chwilę czasu. Ale mogę sobie rękę uciąć, że do premiery Cyberpunka będziemy już znali datę premier nowych kart z obozu zielonych.

A przy dobrych wiatrach, że będziemy już mieli je w swoich komputerach.