Nubia Z11 zdradza swój wygląd na zdjęciu, a specyfikację w AnTuTu (aktualizacja: więcej zdjęć) 18

Nubia Z11 zdradza swój wygląd na zdjęciu, a specyfikację w AnTuTu (aktualizacja: więcej zdjęć)

Po tym, jak Nubia oficjalnie zapowiedziała, że będzie sprzedawać swoje smartfony również w Polsce, przyglądamy się jej poczynaniom z jeszcze większą uwagą. Już za tydzień, 28 czerwca, zaprezentowany zostanie najważniejszy model w portfolio – Nubia Z11. Jeszcze przed premierą – po raz pierwszy – mamy okazję przyjrzeć się jej na tzw. real photo. AnTuTu natomiast potwierdza jej specyfikację techniczną.

Sam design smartfona zdradziła nam TENAA, jednak w tamtym przypadku – jak zawsze – smartfon miał wygaszony wyświetlacz. Na widocznym powyżej zdjęciu ekran jest już aktywny. Widać na nim m.in. oznaczenie kodowe (NX531J) oraz nazwę, pod jaką urządzenie trafi na rynek. Ale nie to jest najciekawsze.

Jeśli przyjrzeć się dokładniej, to można zauważyć, że wyświetlacz rozciąga się niemal na całej szerokości od prawej do lewej krawędzi i sprawia wrażenie, że styka się bezpośrednio z bocznymi ramkami. Efekt bezramkowości wzmacnia dodatkowo pokrywające panel przedni szkło 2.5D. Jest to powszechny zabieg, stosowany przez coraz większą liczbę producentów.

Przyczepić się można za to do szerokości górnej i dolnej ramki, ze szczególnym wskazaniem na tę ostatnią. Co prawda znalazł się na niej charakterystyczny (i przez niektórych kopiowany) czerwony okrąg, służący jako przycisk Home, ale nadal ilość wolnej przestrzeni jest po prostu spora.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację, to tutaj nie można mieć żadnych zastrzeżeń: czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4 GB RAM, 64 GB pamięci wewnętrznej, aparaty 16 Mpix (tył) i 8 Mpix (przód) oraz najnowsza wersja systemu operacyjnego Android (6.0 Marshmallow) to idealny zestaw dla flagowca. Niektórzy mogą mieć zastrzeżenia do rozdzielczości (Full HD), lecz inni producenci (m.in. Huawei czy Xiaomi) również nie zdecydowali się na QHD (1440×2560), więc nie można uznać to za ewenement.

Nubia Z11 AnTuTu
Nubia Z11 AnTuTu

Aktualizacja:

Źródło: GizmoChina, Weibo (AnTuTu), GizmoChina