Nubia Red Magic Mars (fot. Nubia)

Nubia Red Magic 3 zaoferuje hybrydowy system chłodzenia. Hardkorowi gracze się ucieszą

Gamingowe smartfony to coś, w co celuje coraz więcej gigantów tego rynku i nie tylko. Tym razem porozmawiamy o Nubii i jej nadchodzącym Red Magic 3, który ma być idealnym konkurentem dla zaprezentowanego kilka dni temu Black Shark 2 od Xiaomi. Premiera urządzenia zaplanowana jest na kwiecień, ale CEO marki, Ni Fei, dostarczył kolejnych informacji na temat specyfikacji urządzenia, aby podgrzać atmosferę przed oficjalnym debiutem sprzętu.

Hybrydowy system chłodzenia

Nubia Red Magic 3 zostanie wyposażona w hybrydowy system chłodzenia, na który składać się będzie chłodzenie cieczą, oddawanie ciepła przez obudowę oraz wentylator. Ma on działać w zależności od aktualnej temperatury podzespołów smartfona. Powinno to wyeliminować problem poprzednika, któremu zdarza się przegrzać.

Nubia Red Magic 3 – specyfikacja

Patrząc na to, co rynek obecnie ma do zaoferowania, możemy być niemal pewni, że swoje najnowsze „dziecko” Chińczycy wyposażą w Snapdragona 855, czyli najmocniejszy aktualnie SoC od Qualcomma. Ilość pamięci operacyjnej, jaka zostanie „zapakowana” do urządzenia, sięgnie w najmocniejszej wersji 12 GB, jak ma to miejsce w konkurencyjnym Xiaomi Black Shark 2.

Dodatkowo na pokładzie znajdzie się również system wibracji 4D dla lepszych odczuć podczas rozgrywki. Wartość pojemności baterii zaczynać się ma od cyfry 5, dlatego też można strzelać, iż wyniesie ona (co najmniej) 5000 mAh. Nie można również zapomnieć o wyświetlaczu – tym bardziej, że wiele wskazuje na to, iż częstotliwość odświeżania obrazu najprawdopodobniej sięgnie 120 Hz.

Nubia Red Magic 3 – cena

Niestety na ten moment nie mamy żadnych pewnych informacji dotyczących ceny, jednak patrząc na cenę poprzedniego modelu myślę, że Nubia zażyczy sobie na naszym kontynencie za swój najnowszy produkt 450-500 euro. Dla przypomnienia, ceny Nubii Red Magic Mars zaczynają się od 399 euro za wersję 6 GB/64 GB (wariant 8 GB/128 GB kosztuje 449 euro, a do tego jest też konfiguracja 10 GB/256 GB).

Nubia Red Magic 3 – data premiery

Tak, jak już wspomniałem, oficjalna premiera urządzenia zaplanowana jest na kwiecień, jednak producent nie podał konkretnej daty. Jedyne, co zatem możemy w obecnej sytuacji zrobić, to śledzić temat i kolejne wypowiedzi CEO Nubii, Ni Fei.

*Na grafice tytułowej Nubia Red Magic Mars

Źródło: Pocketnow, Gizmochina