Nubia Red Magic (fot. @rquandt)

Nubia nie chce pozostać w tyle – za kilka dni zaprezentuje nowy smartfon dla graczy

W życiu nie spodziewałbym się, że segment smartfonów dla graczy będzie rozwijać się tak dynamicznie. I chociaż nie wszyscy uważają to za dobre zjawisko, to nowe modele pojawiają się jak grzyby po deszczu. A już za kilka dni zadebiutuje kolejny, tym razem z logo Nubia na obudowie.

Tempo wydawania nowych smartfonów dla graczy jest zaiste zadziwiająco szybkie. Jedynie Razer – póki co – wypuszcza kolejny model co ~12 miesięcy. Konkurencja zaś odczekuje zaledwie kilka miesięcy od premiery poprzedniego urządzenia. Xiaomi Black Shark zadebiutował w kwietniu 2018 roku, a Xiaomi Black Shark Helo w październiku tego samego roku.

Nubia również nie zamierza czekać całych 12 miesięcy, aby wydać nowy smartfon dla graczy. Marka zachowa podobny odstęp, co Xiaomi – Nubię Red Magic zaprezentowała w kwietniu 2018 roku, a Nubia Red Magic 2 zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu, czyli po zaledwie pół roku. Dokładniej premierę tego urządzenia zaplanowano na 31 października 2018 roku.

W przypadku Nubii pośpiech można jednak usprawiedliwić, bowiem Nubia Red Magic ma na pokładzie zeszłoroczny procesor Qualcomm Snapdragon 835, co było nie lada niespodzianką z uwagi na fakt, że gracze oczekują przecież najwyższej możliwej wydajności. Nubia Red Magic 2 zostanie wyposażona w Snapdragona 845, więc nie powinna odstawać od konkurencji, w przeciwieństwie do jej poprzedniczki.

Tym bardziej, że smartfon zaoferuje również 10 GB, aczkolwiek niewykluczone, że w sprzedaży pojawią się też mniej „wypasione” wersje. Na pokładzie nie zabraknie również systemu chłodzenia cieczą, a głośniki mają zapewnić dźwięk 3D. Co ciekawe, producent zapowiada także „rozgrywkę 4D”, lecz na razie trudno rozszyfrować, co kryje się pod tym określeniem. Być może chodzi tu o „haptyczne sprzężenie zwrotne” (ang. haptic feedback), czyli system wibracji podczas grania, który dopełni wrażenia gracza. Coś podobnego oferuje Honor Play (w jego przypadku funkcja ta nosi nazwę AI 4D Smart Shock).

Jeśli z jakichś powodów nie zainteresowała Was specjalnie nadchodząca premiera Nubii Red Magic 2, to być może Waszą uwagę przyciągnie fakt, że od wczoraj można kupić w Polsce inny smartfon dla graczy, Asusa ROG Phone:

https://www.tabletowo.pl/2018/10/24/asus-rog-phone-w-przedsprzedazy-w-polsce-na-allegro/

*Na zdjęciu tytułowym Nubia Red Magic (zdj. autorstwa @rquandt)

Źródło: Weibo przez Android Authority