fot. Pixabay, Wikipedia

Pojedynek na najwyższy wynik w AnTuTu trwa. Xiaomi Mi Mix 2S już nie jest królem

AnTuTu ostatnio dostarcza nam sporo emocji. Na horyzoncie pojawiają się bowiem kolejne demony wydajności, dosłownie zmiatające konkurencję. Jeszcze do niedawna liderem pod tym względem był Xiaomi Mi Mix 2S, lecz właśnie poznaliśmy nowego króla.

Nie jest oczywiście żadną niespodzianką, że za ultrawysokie wyniki w AnTuTu odpowiada ośmiordzeniowy (8x Kryo 385; 10 nm) procesor Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630. Jednak na przykładzie poprzednich generacji – chociażby Snapdragona 820 – doskonale wiemy, że nawet smartfony z takim samym SoC potrafią wykręcić różne wyniki.

Kiedy poznaliśmy wynik Xiaomi Mi Mix 2S w AnTuTu, nasze brwi powędrowały wysoko, a szczęka oparła się na mostku. Nieco ponad 270 tysięcy punktów zrobiło bowiem wrażenie. Dość szybko na horyzoncie pojawił się jednak rywal w postaci Galaxy S9+ (wersja dla Chin i Stanów Zjednoczonych będzie miała Snapdragona 845), lecz smartfon Samsunga nie zdołał zdetronizować króla wydajności w segmencie urządzeń z Androidem – zabrakło mu kilku tysięcy punktów.

Nic jednak nie trwa wiecznie – Xiaomi Mi Mix 2S został właśnie zepchnięty z piedestału przez… nowego flagowca marki Nubia. Urządzenie wykręciło w AnTuTu 271674 punktów, czyli o ponad 1200 więcej niż smartfon rodzimego konkurenta. Fakt, nie jest to duża różnica, lecz wypada ten fakt odnotować. Wszakże, kiedy na rynek trafi więcej modeli ze Snapdragonem 845, bitwa o fotel lidera będzie naprawdę zaciekła. I zapewne nie tylko ja chętnie ją sobie pooglądam.

AnTuTu zdradziło jednak nie tylko wynik modelu Nubia NX606J, ale również część jego specyfikacji. Oprócz procesora Qualcomm Snapdragon 845 z układem graficznym Adreno 630 smartfon zaoferuje także wyświetlacz o proporcjach 18:9 (2:1) i rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 pikseli), 6 GB RAM i… 32 GB pamięci wbudowanej. Muszę przyznać, że jestem szczerze zaskoczony tym ostatnim, wszakże flagowcowi na 2018 rok nie wypada mieć tak małej przestrzeni na pliki użytkownika. Z tego powodu mam nadzieję, że to błąd i ostatecznie sprzęt będzie miał co najmniej 64 GB pamięci flash. Całość podczas testów pracowała pod kontrolą systemu Android 8.0.0 Oreo.

Nubia NX606J w AnTuTu

Na razie nie wiadomo, kiedy zadebiutuje Nubia NX606J, lecz w przeszłości mogliśmy usłyszeć, że Nubia zaprezentuje model Nubia Z18 ze Snapdragonem 845 dopiero w czerwcu 2018 roku.

Źródło: AnTuTu